Як знайти квартиру в Берліні: що треба знати?

Знайти роботу в Берліні значно простіше, ніж квартиру.

Як знайти квартиру в Берліні: що треба знати?

Перше, що треба знати під час пошуку квартири в Берліні: довго шукають усі. Навіть німці. Це може бути й кілька років. Знайти роботу в Берліні значно простіше, ніж квартиру. Винайняти житло вважається за успіх навіть у місцевих. Саме тому багато німців часто не відмовляються від орендованих квартир, навіть якщо переїздять в інше місто чи іншу країну. Бо не хочуть потім знову проходити болісну процедуру пошуку. До того ж ціни постійно ростуть, пише Амаль Берлін”.

Що треба знати під час пошуків квартири в Берліні?

— Деякі оголошення зникають із сайтів уже через кілька годин після публікації. За цей час їхні власники уже отримали кілька сотень заявок, які їм потім доведеться розгрібати. Звісно, більшість запитів навіть не розглядають, не те що писати хоча б “дякую” у відповідь. 

— Тому доречно купити преміум-акаунт на Immobilien 24. Завантажити туди всі потрібні документи і фото. Завдяки платному доступу можна також отримати довідку SCHUFA безкоштовно + переглянути пропозиції квартир на 4 години раніше. У цій грі на випередження час — критично важливий. Та й самі орендодавці часом вважають, що як майбутній орендар не поскупився на преміум-акаунт, імовірно, буде і справно платити в майбутньому.

 Пошук квартири є пріоритетом – треба бути скрізь і бачити все. Завжди надсилайте свій запит ШВИДКО. Тобто протягом щонайбільше першої години після публікації оголошення. Налаштуйте активні сповіщення на всіх сайтах нерухомості. Найзручніше встановити їхні застосунки на телефоні, щоб оперативно реагувати на повідомлення також у транспорті чи на дитячому майданчику.

– Важливо написати хороший лист-запит для власника нерухомості. Найкраще це зробить носій мови – попросіть про допомогу знайомих німців або випускників германістики.

– Перегляди квартир можуть відбуватися у дивний спосіб чи в дивний час. На них все одно краще ходити. З собою доречно мати гарно оформлену, підписану теку з усіма роздрукованими і підшитими документами. Жодних складених вчетверо папірчиків!

– Зазвичай квартири здають щонайменше на рік. Іноді ваша пропозиція контракту на 2 роки теж може допомогти.

– Після візиту не зайвим буде надіслати люб’язного листа з подякою за запрошення та своїми враженнями про квартиру. 

– Опісля власники житла можуть подзвонити, але найчастіше – надіслати лист електронкою. В обох випадках відповідайте якомога швидше.

Скільки запитів щодо квартир треба писати? 

Ті, хто знайшов житло в Берліні через сайти нерухомості, як правило писали щодня по 20-30 листів-запитів.

Шахрайство під час пошуку квартири в Берліні

Шахраїв багато, вони вам гарантовано напишуть. Один із класичних розводів: гарна квартира у хорошому районі за солодку ціну, а господар живе в іншій країні. Пропонує переказати гроші на його рахунок. В таких випадках працює правило: якщо пропозиція здається дивною або малореальною, не витрачайте часу. Звичайно, не варто надсилати гроші будь-кому до підписання договору та отримання ключів.

Що таке SCHUFA?

Абревіатура SCHUFA розшифровується Schutzgemeinschaft für allgemeine Kreditsicherung – Асоціація захисту якості кредитів. Фактично це бюро кредитних історій, що збирає інформацію про усіх мешканців Німеччини. Фірма оцінює дані кожного і робить висновок про кредитоспроможність. 

Коли банк або власник житла укладає контракт із новим клієнтом, вони надсилають запит до SCHUFA. Якщо відомості негативні, ймовірно, замовнику відмовлять у наданні кредиту, укладанні контракту або оренді квартири.

Загалом бюро зібрало близько 813 млн точок даних від 5,3 млн компаній і 67,2 млн приватних осіб у Німеччині. Інформацію передають 9000 партнерів: банки, лізингові компанії, телекомунікаційні фірми, онлайн-магазини. А найцікавіше, що відомості передаються лише за згодою клієнтів. Щоправда, вони на це не звертають уваги.

Потрібна для оренди квартири довідка називається SCHUFA-Bonitätsauskunft і коштує €29,95. Але згідно з німецьким законодавством, кожен має право щорічно отримати ці відомості безкоштовно. Така довідка має назву Schufa-Datenauskunft – і на неї доведеться трохи почекати (близько двох тижнів). З цього документа також можна дізнатися, яка інформація про вас зберігається у базі даних, звідки вона та кому передавалася.