З якими труднощами зіткнулися українські біженці у Росії

Біженці з України, які з недавнього часу влаштувалися в російському Нижньому Тагілі, зіткнулися з труднощами при отриманні громадянства та влаштуванні на роботу.

З якими труднощами зіткнулися українські біженці у Росії

Біженці з України, які з недавнього часу влаштувалися в російському Нижньому Тагілі, зіткнулися з труднощами при отриманні громадянства та влаштуванні на роботу. Про замкнене коло бюрократії розповіли журналістам TagilCity.ru люди, які втекли з рідного дому від бомбардувань і вирішили влаштуватися в РФ.

Перша група біженців прибула до Нижнього Тагілу тиждень тому, а напередодні приїхала і друга. Тепер у тимчасовому пункті розміщення, що знаходиться за 10 кілометрів від міста на базі відпочинку «Солов'їний гай», проживає близько 50 осіб, 11 з них — діти.

Журналісти TagilCity.ru поспілкувалися з біженцями та дізналися про їхній побут тут, про життя «до» та проблеми, з якими їм довелося зіткнутися на новому місці.

Довгий шлях до громадянства

Поки що ніхто з тих, хто приїхав з України, не має документів, що підтверджують офіційний статус біженців. За їхніми словами, зараз влада допомагає оформити папери на тимчасовий притулок. Діятимуть вони рік, але після терміну закінчення їх можна буде продовжити.

А от із отриманням громадянства РФ, якщо вимушений переселенець планує залишитись на території Росії, набагато складніше. Його доведеться оформлювати власним коштом. Однак грошей на це у тих, хто прибув з України, немає.

Усі документи необхідно буде перекласти російською мовою та запевнити нотаріально. Один такий папірець коштує 1,5 тисячі рублів. Звідки зараз такі гроші? Прокурор, який до нас приїжджав, на це відповів, що у нього зять — італієць, і тут йому теж довелося проходити всі ці етапи набуття громадянства, — розповів кореспондентам TagilCity.ru Павло (ім'я змінено — прим. редакції), який приїхав із Донецької. області разом з дружиною та маленькою донькою.

До війни Павло працював на залізниці дорожнім майстром. Приїхавши до Росії, він хотів би працювати у тій самій сфері. Але тут з'явилася ще одна перешкода – для працевлаштування потрібний військовий квиток. Залізничники у РФ мать обов'язково вставати на військовий облік, але для цього треба знятисья з обліку в Україні.

Якщо я повернуся, мене там одразу скрутять, — зазначив Павло.

Коло замкнулося

Справді, біженці готові працювати у Нижньому Тагілі. Але для офіційного працевлаштування знову ж таки заважає відсутність російського громадянства. Виходить замкнене коло: немає грошей на його здобуття. Щоб їх заробити, потрібне працевлаштування, а для нього громадянство РФ.

Приїжджали із Центру зайнятості. Склали списки, хто і куди готовий вийти на роботу. А про громадянство всі поки що знизують плечима. У міграційній службі кажуть: приїжджайте до нас самі, подавайте документи, — поділилася з журналістами Світлана (ім'я змінено - прим. редакції).

Наразі біженцям світить лише одноразова виплата у розмірі 10 тисяч російських рублів, яку вони, до речі, поки не отримали. Далі їм доведеться вирішуваті свої проблеми самостійно.