За рік соціальною допомогою у Польщі скористалися понад мільйон громадян України

Загальна сума наданих пільг склала 364,8 млн злотих (3,1 млрд грн).

За рік соціальною допомогою у Польщі скористалися понад мільйон громадян України

У Польщі у 2022 році пільгами соціальної допомоги скористалися 1 млн 111 тис. громадян України та 612 тис. українських родин. Згідно з даними Центрального статистичного управління Польщі, загальна сума наданих пільг склала 364,8 млн злотих (3,1 млрд грн), – повідомляє Міграційна платформа EWL.

Майже кожен п’ятий громадянин України, який отримав таку допомогу, перебував у Мазовецькому воєводстві з центром у Варшаві (242,6 тис. осіб  – 21,8% від усіх громадян України). Найменше українців, які скористалися допомогою, перебували у Свєнтокшиському воєводстві на південному сході Польщі з центром у Кєльце — 17,4 тис. осіб (1,6%).

Соціальну допомогу для громадян України у Польщі поділяють на три категорії: одноразова грошова допомога в розмірі 300 злотих на особу (близько 2600 грн), допомога у вигляді харчування та інші виплати.

«У Польщі для громадян України наразі залишаються доступними соціальні пільги від держави, щомісяця продовжують виплати в рамках програми 500+ на дитину. А також є можливість подавати заявки на програми допомоги від міжнародних благодійних фондів та волонтерських організацій», – розповідає голова Фонду підтримки мігрантів на ринку праці EWL Марія Кузенко.

Раніше у Міністерстві фінансів Польщі заявляли, що Польща витратила на допомогу Україні близько 50 млрд злотих або 2% свого ВВП. За оцінками польських експертів, завдяки українським вимушеним мігрантам ВВП країни в 2022 році зріс щонайменше на 1 процентний пункт.