- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Злочинність серед українців в Чехії зросла, але лідирують не вони
Найбільша кількість злочинців серед іноземців у Чехії походить зі Словаччини.
Злочинність серед національних меншин — це поширений мотив спекуляцій, спрямованих проти мігрантів. Темою злочинності зловживають і по відношенню до українців. Втім, українці у Чехії не є національною меншиною, яка скоює найбільше злочинів. Про це ідеться у звіті про роботу Генеральної прокуратури — повідомляє сервер Česká justice.
Незважаючи на те, що у цьому та попередньому роках українці були найчисленнішою національною меншиною у Чехії, статистика свідчить — українці не скоїли найбільшу кількість злочинів серед іноземців. Згідно даних Генеральної прокуратури, найбільша кількість злочинців серед іноземців у Чехії походить зі Словаччини. Хоча ці показники досить близькі до показників українців. Кримінальність серед представників української меншини зросла, але все ще не вийшла не перше місце за кількістю справ.
“Серед іноземців за злочинну діяльнісьб найчастіше притягувались громадяни Словацької Республіки (всього 2 465 справ, +12,1%), громадяни України (всього 2 389 справ, +38,1%) та громадяни Республіки Молдови (всього 408 справ, +47,3%)” — ідеться у звіті Генеральної прокуратури.
Серед словаків також було найбільше засуджених: «Із загальної кількості засуджених у 2022 році осіб було 5 486 іноземців, тобто 10,9%. Найбільше серед засуджених іноземців громадян Словацької Республіки — 1 654 особи (30,1%), України — 1 607 осіб (29,3%), і Республіки Молдови — 332 особи (6,1%)» — ідеться у звіті.
Станом на кінець 2022 року у Чехії проживало 1 053 568 іноземців. З них 632 282 українців і 117 265 словаків. Громадяни Молдови за кількістю осіб не входять до першої десятки іноземців, що легально перебувають у Чехії.
Згідно зі звітом про стан справ у сфері внутрішньої безпеки та громадського порядку у 2022 році, із загальної кількості осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності, іноземців загалом було 7 897 (+1 463, +22,7%). Це становить 10,5% (+1,3%) від загальної кількості, повідомляє Звіт з посиланням на статистику поліції.
Українці лідирують в одній «дисципліні», а саме у скорочених досудових розглядах: «За показниками кількості переслідуваних осіб та осіб, щодо яких було проведено скорочений досудовий розгляд, серед порушників продовжують переважати громадяни України та Словаччини», — йдеться у повідомленні Генеральної прокуратури. У звіті ідеться про те, що було зафіксовано «досить значне зростання злочинності серед громадян України», зокрема у злочинах наступних типів: злочин скоєний під впливом наркотичного сп’яніння за ст. 274 КК (як правило, ідеться про керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння) та злочин підробки та змінення державних документів згідно ст. 348 КК (як правило, ідеться про спробу використання або підробку водійського посвідчення та інших документів).