Українці активно відкривають бізнес у Польщі, але скаржаться на податки

У січні 2023 року кількість українських компаній, внесених до реєстру, у понад сім разів перевищила показники березня минулого року. 

Українці активно відкривають бізнес у Польщі, але скаржаться на податки

Із приблизно 24 тисяч компаній, які працюють у Польщі з українським капіталом, понад 3,6 тисяч було створено минулого року. Попри перепони, українці активно займаються підприємницькою діяльністю у чужій країні, пише видання Money.pl.

Видання виділяє три головні сфери діяльності, у яких відкривають фірми українці у Польщі:

  • сфера торгівлі (22 відсотки), 
  • будівництва (19 відсотків), 
  • транспорту та зберігання (14 відсотків)

"Зазвичай це малі та середні компанії, до яких, зокрема, входять: салони краси, заклади громадського харчування, а також, наприклад, компанії ІТ-індустрії", - пояснює видання.

"Вони витримують зростаючу конкуренцію, мають план успіху, не скаржаться на польські закони, хоча в їхніх словах відчувається й занепокоєння за майбутнє", - так видання Money.pl пише про українських підприємців у Польщі.

Водночас український підприємець Артем, який разом з родиною відкрив у польському місті Лодзь косметичний салон, каже, що найбільша проблема - це високі податки. Такої ж думки і польські підприємці. Наразі Артем орендує приміщення, купувати його поки не планує. Водночас не планує і переносити свій салон.

«Це дратує, тому що ви насправді платите за ніщо. Якщо ви наймете когось на повний робочий день, то з вашого заробітку піде кілька тисяч злотих. Тепер у нас є CIT-2. Ми не платимо VAT. Тож загалом 20 відсотків з усього доходу ми віддаємо на податки, оренду приміщень, внески та комунальні послуги», - перераховує Артем.

Підприємець у коментарях для видання розповідає, що бюрократія у Польщі його не здивувала. Кількості необхідних документів було не так багато, як можна було очікувати, тож відкрити підприємство у Польщі виявилося легше, ніж може здаватися на початку.

"Я робив більшість своїх речей онлайн. За внесення до Національного судового реєстру я заплатив 350 злотих. Тим часом мені довелося з’явитися до суду за деякими документами, окрім цього. Бюрократія нас не завалила", – пояснює він.

Варто зазначити, що українські підприємці відкривають все більше фірм у Польщі. У січні 2023 року кількість українських компаній, внесених до реєстру, у понад сім разів перевищила показники березня минулого року.