Українці в Польщі масово відкривають власний бізнес

За перші три квартали 2022 року громадяни України відкрили в Польщі майже 14 тисяч суб'єктів господарської діяльності.

Українці в Польщі масово відкривають власний бізнес

Українці все частіше й частіше відкривають власний бізнес у Польщі. Вже ледь не кожна 10 новозареєстрована фірма чи індивідуальна господарська діяльність належить саме громадянам України.

За перші три квартали 2022 року громадяни України відкрили в Польщі майже 14 тисяч суб'єктів господарської діяльності. Про це йдеться у звіті Польського економічного інституту, повідомляє Yavp.pl.

Переважна більшість українців, а саме 10,2 тисяч, зареєструвалися в Польщі приватними підприємцями. Решта - 3,6 тисяч - відкрили тут фірми (спулки). Загалом, якщо проаналізувати показники за перші три квартали минулого року, то частка бізнесу, який започаткували українці складає 8,5%. Найбільше фірм (спулек) та ФОПів (jednoosobowa działalność gospodarcza) українці відкрили на території Мазовецького, Нижньосілезького, Малопольського та Поморського воєводств. А найбільший сплеск реєстрації бізнесу припав на липень (+24%) та серпень (+18%).

З січня по вересень 2022 року громадяни України становили 41% всіх іноземців, які зареєстрували в Польщі нові фірми (спулки), та 54% всіх іноземців, які відкрили тут JDG (аналог ФОП). 

За даними Польського економічного інституту, 22% фірм, якими володіють українці, працюють у сфері торгівлі. 19% - у сфері будівництва, а 14% - у сфері транспорту та складів. Якщо подивитися на JDG, започатковану українцями, то майже кожен п'ятий приватний підприємець (24%) працює у сфері будівництва, ще 16% - в IT-індустрії, а 14% - у сфері послуг. 

Проведений аналіз також показав, що переважна більшість українців, які започаткували бізнес у Польщі в 2022 році, хочуть лишитися тут і після закінчення війни на батьківщині. Так на сьогодні декларує 66% з них. Лише 4% відповіли, що як тільки з'явиться сприятлива нагода, то одразу закриють діяльність у Польщі й повернуться додому. 30% поки не знають відповіді на це запитання.