- Категорія
- Підприємництво
- Дата публікації
Виробники в Польщі почали вдаватися до відомих українцям хитрощів, щоб змусити покупців переплачувати
Йдеться про даунсайзинг – зменшення ваги товару без підвищення ціни.
У Польщі все більше виробників продуктів харчування вдаються до хитрощів, які змушують покупців переплачувати, пише Fakt. Йдеться про давно відомий українцям даунсайзинг – зменшення ваги продукту без збільшення ціни.
Виробники продуктів харчування знаходять нові способи ввести покупців в оману. На цей раз відома журналістка виявила зміни на полицях магазинів, про які у Польщі ще мало хто знає. Йдеться про вагу упаковки.
Катажина Босацька відома своїми знаннями в галузі харчування. Журналістка часто пише про корисні рецепти та склади продуктів. Нещодавно у своєму Instagram вона викрила нові хитрощі виробників продуктів харчування.
Босацька вже протягом певного часу звертає увагу поляків на феномен даунсайзингу. Це навмисна зміна ваги продукції виробником без зниження ціни. Такі дії зазвичай не афішуються, тому клієнтам важко помітити зміни на етикетках.
Журналістка говорить про зростання кількості продуктів, з якими виробники таке роблять. Даунсайзинг змушує платити стільки ж за меншу кількість продукції.
Виявляється, що масштаби даунсайзингу стають дедалі більшими. Катажина Босацька в пості в Instagram поділилася з передплатниками фотографіями продуктів, вага яких "потихеньку" змінилася, а ціна залишилася незмінною.
Фото продуктів, виробники яких замість того, щоб підвищувати ціну, знизили вагу, відправляють користувачі Босацької. У суспільстві зростає поінформованість про таке явище, тому у відомої журналістки таких фотографій стає дедалі більше.
Згідно з висновками, зробленими Босацькою та її передплатниками під час невеликого розслідування, до продуктів, яких торкнувся даунсайзинг, належать: соуси, йогурти, продукти для дітей, соки та макарони.
"Шоколад зараз важить в основному 90 або навіть 80 грамів, а не 100, як у старі часи. Те саме стосується упаковки макаронів (400 грамів замість 500) або рослинної олії (900 мілілітрів замість літра). Але в нинішній ситуації зменшення упаковки продуктів харчування стає звичайною справою і певною мірою пов'язане з інфляцією", – пише Катажина Босацька.