У Польщі будують швидкісну трасу до кордону з Україною

Польське місто Хелм з'єднають з українським кордоном.

У Польщі будують швидкісну трасу до кордону з Україною

Польське місто Хелм з'єднають з українським кордоном швидкісною магістраллю. Генеральна дирекція національних доріг і автострад GDDKiA уже має контракти на будівництво нової траси S12. 

Йдеться про будівництво швидкісної дороги від містечка Пяски, що на схід від Любліна, до польсько-українського переходу в Дорогуську.

Будівництво дороги протяжністю близько 75 км розділено на чотири ділянки. І всі вони вже мають своїх виконавців. У понеділок GDDKiA підписало договір із Stecol Corporation на проектування та будівництво останньої ділянки – від Дорогуська до Хелма.

Вартість будівництва траси у Люблінському воєводстві становить приблизно 2,5 мільярда злотих. Об’їзна дорога Хелма має бути готова у 2025 році. Ділянки Пяски – Дорогуча та Хелм – Дорогуськ мають відкрити через рік, а останній фрагмент – у 2027 році.

Проект передбачає будівництво двосмугової швидкісної автомагістралі (по дві смуги в кожному напрямку), а також низки доріг для обслуговування місцевого руху та численних споруд (у тому числі 23 віадуків, міст, 20 переходів для тварин). Маршрут пролягатиме новим коридором, перетинаючи сільськогосподарські угіддя й оминаючи урбанізовані та екологічно цінні території. Очікувана дозволена швидкість на трасі 120 км за годину. 

Приблизно через п’ять років дорога S12 дозволить швидко доїхати від переїзду в Дорогуську до швидкісної траси Via Carpatia, яка також має бути готова у 2027 році.