Через українців у Чехії зросла захворюваність на туберкульоз

Заражень було більше, ніж останні два роки, але менше, ніж до спалаху епідемії covid-19.

Через українців у Чехії зросла захворюваність на туберкульоз

Згідно з попередніми даними, минулого року в Чехії було виявлено 374 випадки захворювання на туберкульоз, серед хворих 161 іноземець (зокрема 89 громадян України), повідомляє ceskatelevize.cz.

Повні дані регістру будуть доступні після кінця квітня. Заражень було більше, ніж останні два роки, але менше, ніж до спалаху епідемії covid-19.

"Під час пандемії туберкульоз, здається, зник", - сказала голова Чеського товариства пульмонології та фтизіатрії Мартіна Козіар Вашакова. Але, за її словами, пацієнти просто не зверталися до лікарів і зниження було тимчасовим. 2020 року лікарі зафіксували 368 випадків туберкульозу, а 2021 року — 351 випадок, що стало мінімумом з 1990 року.

Станом на 2019 рік на іноземців припадала приблизно третина випадків лікування туберкульозу в Чеській Республіці. Минулого року, за попередніми даними, кількість інфікованих зросла до 374 осіб, із них 161 іноземець та 89 — виходець з України. За словами Іржі Валленфельса, керівника Національного відділу епіднагляду за туберкульозом університетської лікарні Булівка, безпосередньо серед біженців було 54 заражені особи, дев'ять із них з діагнозом уже з України. За його словами, експерти очікували на триразове збільшення числа через погану ситуацію з туберкульозом в Україні. "Можливе пояснення полягає в тому, що люди багатші, як правило, біжать до Чехії, а бідніші залишаються в Україні", - додав він.

За словами Вашакової, проблема України в тому, що в країні не лише вища захворюваність на 100 000 мешканців, а й так звані полірезистентні штами туберкульозу, які важко піддаються лікуванню.

За словами Вашакової, наразі в Чехії спостерігаються спалахи туберкульозу, переважно серед безпритульних, сквотерів чи соціально слабких осіб, які вживають алкоголь чи наркотики. Близько 70% інфікованих — чоловіки. Близько 30% пацієнтів є циганами.