- Категорія
- Медицина
- Дата публікації
В Ізраїлі українських біженців залишили без медичної допомоги
Держава не виконує навіть рішення суду.
Після набуття чинності в липні нових правил медичного страхування іноземців уряд Ізраїлю залишив без жодної медичної допомоги українських біженців, які визнані такими, що не підлягають депортації і раніше отримували життєво необхідне лікування, повідомляє кореспондент "Гаарец" Бар Пелег. Це означає, що у продовженні лікування відмовлено онкологічним та іншим важким хворим - держава Ізраїль посилає на смерть тих, хто не має власних коштів на оплату необхідних для врятування життя процедур.
У відповідь на апеляцію до БАГАЦ проти цього рішення держава визнала, що не виконує березневий припис Верховного суду, який зобов'язує продовжувати лікування раніше застрахованих біженців.
Колишні правила медичного страхування біженців з України передбачали видачу часткових страховок біженцям працездатного віку (від 18 до 60 років), які покривали екстрену допомогу в поліклініках “Терем” та життєво необхідне лікування, зокрема онкологічних хворих. У березні ці правила були скасовані, але БАГАЦ видав тимчасову ухвалу, яка зобов'язала уряд продовжити покриття вже оформлених страховок до розгляду всіх апеляцій та винесення вердикту з цього питання.
У четвер Верховному суду доповіли, що його розпорядження не виконується після набуття чинності нових правил, а для вирішення проблеми прем'єр-міністр Нетаніяху створює міжвідомчу комісію.
Ще до війни та бюджетної кризи, у серпні минулого року, уряд Нетаніяху раптово, без жодних рішень та попереджень, припинив фінансувати медичне страхування біженців віком від 60 років. Після скандалу уряд пообіцяв продовжити медичне страхування українських біженців, але оголосив, що гроші на це заберуть із бюджету МОЗ за рахунок урізання витрат на медичне обслуговування решти громадян. До березня діяли правила, що забезпечують повне медичне страхування літнім та неповнолітнім біженцям та часткове, при загрозі життю, - решті.
Наразі з'ясовується, що захистити права біженців не може навіть БАГАЦ – уряд дозволяє собі не виконувати рішення Вищого суду справедливості.