- Категорія
- Медицина
- Дата публікації
Чому у світі майже перестали тестувати нові вакцини від коронавірусу
Сьогодні робиться лише кілька десятків спроб створити вакцини, які захищають від усіх штамів коронавірусу. І лише одна вакцина, розроблена американськими військовими, дійшла до стадії клінічного випробування.
Коронавірус остаточно не відступив, проте тестування вакцини проти нього практично зупинилося. Як пише Corriere della sera, проблеми не лише у фінансуванні загалом: наука відчуває брак матеріалів, необхідних для виробництва вакцин, також відсутність приматів, на яких проводять тести, і брак ліпідів, необхідних для запровадження і захисту РНК.
Крім того, коли були протестовані перші вакцини від Covid, люди не мали спеціального імунітету до SARS-CoV-2, так як це має бути для оцінки ефективності продукту, що тестується. На даний момент більшість людей у світі були або вакциновані, або інфіковані вірусом або й те, й інше. Відповідно, проводити експерименти та оцінити результати, виключаючи цю змінну, вкрай важко.
Крім фінансування та технічних труднощів, є також деякий спад інтересу, вірніше, "втрачено почуття терміновості", - каже Флоріан Краммер, вірусолог Медичної школи Ікана на горі Сінай.
Тому сьогодні робиться лише кілька десятків спроб створити вакцини, які захищають від усіх штамів коронавірусу. І лише одна вакцина, розроблена американськими військовими, дійшла до стадії клінічного випробування. Як повідомляє журнал Science, нова вакцина, розроблена Кайвоном Моджаррадом та колегами з Науково-дослідного інституту армії Уолтера Ріда (WRAIR), нейтралізувала широкий спектр варіантів SARS-CoV-2. Однак попереду ще довгий шлях, водночас вірус продовжує мутувати та поширюватися.