Чотири найпоширеніших питання, які задають у Швейцарії переселенці з інвалідністю

Особи з інвалідністю, які знайшли прихисток у Швейцарії, мають додаткові права та пільги. 

Чотири найпоширеніших питання, які задають у Швейцарії переселенці з інвалідністю

Особи з інвалідністю, які знайшли прихисток у Швейцарії, мають додаткові права та пільги. Відповіді на питання, які саме - у нашій статті.

1. Чи повинні особи з інвалідністю спеціально реєструватись у якихось закладах?

Ні, особи з інвалідністю повинні якнайшвидше зареєструватися в одному з Федеральних центрів для біженців. Таким чином, ви одразу отримаєте медичне страхування, а також необхідні медикаменти та лікування безкоштовно. Крім того, національна та кантональна влада може організувати житло, що відповідає вашим особливим потребам, та спеціалізовану допомогу.

2. Де люди з інвалідністю можуть отримати допомогу?

За організацію спеціалізованої підтримки відповідають органи влади. Їхні співробітники уточнюють індивідуальні потреби і можуть організувати надання необхідної допомоги. Однак через їхнє високе завантаження на даний момент можливі ситуації, коли не всі оперативно отримають належну допомогу. У цих випадках ви можете додатково звернутися до недержавних організацій людей з інвалідністю.

Так, наприклад, Pro Infirmis підтримує також біженців з інвалідністю та має свої філії-консультації по всій Швейцарії. Це об'єднання – недержавна організація.

Запити підтримки для всіх форм інвалідності (необхідні допоміжні засоби, догляд тощо) можна надсилати на адресу електронної пошти Pro Infirmis: [email protected].

Особи з порушеннями слуху можуть звертатися до Deutschschweiz у консультації для слабочуючих та глухих BFSUG ([email protected]) або до Швейцарського товариства глухих за адресою [email protected].

У Романській (Французькій) Швейцарії можна звернутися за адресою [email protected], у Тессіні – за адресою [email protected].

Особи з порушеннями зору можуть звертатися до Швейцарського товариства інвалідів щодо зору [email protected].

З усіма питаннями про школу та освіту у поєднанні з порушеннями зору у дітей та підлітків - товариство SZBLIND [email protected].

3. Куди я можу звернутися, якщо мені потрібен інвалідний візок чи милиці?

Найкраще зверніться до консультацій Vereins Pro Infirmis у своєму кантоні. На веб-сторінці Pro Infirmis у розділі «Пропозиції» (Angebot) вказана адреса. Ви також можете звернутися за адресою [email protected].

4. В Україні я почав/ла лікування онкології. Як мені його продовжити?

Для онкологічних хворих важливо максимально швидко подати до Федерального центру для біженців клопотання отримання статусу захисту S, щоб отримати швейцарське медичне страхування. Як правило, у Швейцарії розпочинають або продовжують необхідне лікування онкологічних захворювань. Необхідну інформацію можна знайти також у буклеті Швейцарської онкологічної ліги (Krebsliga), в якому викладено найважливіші питання та відповіді для українських біженців українською мовою.