Де українцям з важкими захворюваннями отримати допомогу в Чехії

Перелік центрів, що надають допомогу пацієнтам з важкими або рідкісними захворюваннями.

Де українцям з важкими захворюваннями отримати допомогу в Чехії

Державне медичне страхування в Чехії покриває лікування рідкісних та тяжких захворювань в повному обсязі, якого потребує пацієнт, у тому числі покриває витрати на лікарські засоби. Таким пацієнтам надається допомога у спеціалізованих центрах, а лікарські засоби оплачуються в особливому режимі, без фіксованих компенсацій. Призначити відповідні ліки пацієнту в Чехії можуть тільки в спеціалізованих установах-центрах, підкреслює профільне видання Медпросвіта.

Перелік центрів, що надають допомогу пацієнтам з важкими або рідкісними захворюваннями:

Знайти адресу найближчого центру онкології, який надає необхідні послуги, також можна на сайті Національної онкологічної програми Чехії.

Щоб звернутись по допомогу, потрібне направлення лікаря. Його може надати лікар загальної практики. Наприклад, лікуючий лікар пацієнта, якщо пацієнт вже обрав фахівця, або лікар, що приймає пацієнтів в UA points.

Крім того, ЄС створив спеціальну програму для допомоги українцям з рідкісними захворюваннями. Тож пацієнт може звернутися до Європейської довідкової мережі. Для цього створено декілька ресурсів:

Нагадаємо, що отримати консультацію можна і онлайн, для цього створили спеціальний веб-сайт.