Ізраїль більше не оплачує медичну страховку літнім українським біженцям

Декому уже відмовили у діалізі, а ця процедура необхідна за життєвими показаннями.

Ізраїль більше не оплачує медичну страховку літнім українським біженцям

8 серпня в Ізраїлі припинилося медичне страхування українських біженців віком від 60 років, яке існувало з початку війни у лютому 2022 року, пишуть місцеві ЗМІ.

Українці кажуть, що це було зроблено без попередження, просто у вівторок під час звернення до лікарняної каси вони дізналися, що медичне обслуговування для них платне, бо страховку не продовжили.

Таких людей похилого віку зараз близько 14 тисяч, багато з них є родичами чи батьками громадян Ізраїлю українського походження і приїхали до них рятуватися від російських ракет. Часто їм нема куди повертатися, оскільки їхній будинок зруйнований.

Групи у соціальних мережах, які допомагають біженцям, сповнені панічних повідомлень. Декому уже відмовили у діалізі, а ця процедура необхідна за життєвими показаннями.

У міністерстві добробуту та соціального захисту підтвердили інформацію ЗМІ про те, що Мінфін не продовжив фінансування медичного страхування для біженців з України віком від 60 років, а також закликали втрутитися офіс прем'єр-міністра.