Компанія VZP відкрила онлайн-форму для продовження медичного страхування біженців в Чехії

Форму можна заповнити на proukrainu.vzp.cz або moje.vzp.cz.

Компанія VZP відкрила онлайн-форму для продовження медичного страхування біженців в Чехії

Чеська загальногромадська медична страхова компанія VZP з 1 березня у пробному режимі запустила онлайн-форму для українських біженців, які вирішили продовжити в Чехії візу тимчасового захисту. Так, особисто відвідувати відділення страхової компанії стає необов’язково. 

Наразі компанія приймає заявки на продовження участі у страховій системі. Утім, поки попередила, що у період від п’ятниці, 3 березня, від 18 години, до понеділка, 6 березня, до 10 години – планується призупинення роботи онлайн-форми через технічне обслуговування. “Після продовження тимчасового захисту ваше медичне страхування також буде продовжено, – зазначає компанія. – Буде видана нова картка медичного страхування, яка діє відповідно до терміну поточного тимчасового захисту”.

Подавати заявку на отримання картки з новим терміном дії можна за допомогою онлайн-форми. Але заповняти і надсилати її треба не раніше, ніж через п’ять робочих днів після продовження тимчасового захисту.

Також заявник зможе оформити заміну страхової картки з новим терміном дії під час особистого візиту у будь-яке відділення VZP. Треба надати дійсну картку медичного страхування та документ про продовження тимчасового захисту.

VZP – найбільша медична страхова компанія, заснована чеською державою. Як розповів кілька днів тому голова наглядової ради компанії, депутат чеського парламенту Том Філіпп, компанія реєструє 365 тисяч українських біженців. За минулий рік вони отримали медичну допомогу на 2,2 мільярда чеських крон. “Це — близько половини від співмірної за віком групі чеських громадян. Тобто українці – не зловживають нашою медичною системою”, – наголошує Філіпп.

Також він додає, що обов’язок зареєструватися за законом LEX Ukrajina 2 (тобто через 150 днів перебування сплачувати за своє медичне страхування з інших джерел, ніж гуманітарні) має 218 тисяч біженців. 60 відсотків із них вже дотрималися цього обов’язку. З них 53,3 відсотки — працевлаштовані, 3,7 відсотків стали приватними підприємцями (так званими OSVČ). Ще 20,1 % – сплачують свою страховку самостійно, тобто це — особи без доходів, які підлягають оподаткуванню (так звані OBZP). 22,9 відсотки залишилися державними застрахованими (йдеться переважно про мам, які систематично і цілодобово дбають про маленьких дітей).