Майже сто тисяч українців зверталися цього року по медичну допомогу в Чехії

Половина біженців, які проживають у Чехії, страждають від симптомів депресії або тривоги.

Майже сто тисяч українців зверталися цього року по медичну допомогу в Чехії

У першому кварталі 93 600 українських біженців із приблизно 246 000 зареєстрованих у медичній страховій компанії VZP отримали медичну допомогу, яку покриває компанія.  Про це після засідання Ради директорів VZP повідомили її представники. Cтрахова компанія хоче розширити можливості для психотерапії шукає для цього нових терапевтів.

У спеціалізованих центрах лікується 587 застрахованих біженців. «Це в основному стосується противірусного лікування, лікування хронічного гепатиту С, раку молочної залози, розсіяного склерозу або онкологічних захворювань», – сказала ЧТК депутат і член ради директорів VZP Міхаела Матушкова.

Згідно з опитуванням Національного інституту психічного здоров’я (NUDZ), 45 відсотків біженців, які проживають у Чехії, страждають від симптомів депресії або тривоги. На думку VZP, їм необхідно надати варіанти психотерапії, у тому числі українською чи іншими зрозумілими мовами. Зараз страхова компанія має угоди із 12 такими терапевтами. З них вісім працюють на повну потужність. Тому компанія шукає й інших психотерапевтів.