- Категорія
- Медицина
- Дата публікації
Медицина в Чехії: як знайти аналоги українських ліків, як потрапити до лікаря та де є цілодобові аптеки
Як працює медицина в Чехії.
Українці часто скаржаться на чеську медичну систему. Люди не можуть знайти сімейного лікаря чи педіатра для дитини. Навіть до спеціалістів, до яких не потрібно направлення, вимагають направлення. Завжди потрібно чекати на візит, інколи й декілька місяців. Погіршує ситуацію і мовний бар’єр, коли важко пояснити ті чи інші проблеми. Тож як працює медицина в Чехії? Про це пише proukrainu.blesk.cz.
Як потрапити до сімейного лікаря чи іншого спеціаліста?
Є декілька способів, як знайти того чи іншого лікаря в Чехії:
- Znamý lekař – найпопулярніший ресурс для пошуку сімейних лікарів та інших спеціалістів. Тут можна шукати лікарів відповідно до місцяпроживання. На сторінці лікарів є всі деталі щодо їхньої роботи, а також відгуки пацієнтів.
- Чеський сайт uLékaře.cz створив українську версію. Тут безкоштовно консультують та записують до лікаря у всій Чехії.
- Завжди можна звернутися в страхову компанію, наприклад, VZP, де нададуть список лікарів поблизу місцяпроживання, що набирають пацієнтів. Якщо й з цього списку відмовлять, треба знову напистаи у VZP. Консультанти обіцяють вирішувати таку ситуацію разом з клієнтами.
- Варто також стежити за сторінками у соціальних мережах міста або району проживання. Якщо звільняються місця або відкривають новий кабінет сімейного лікаря, то про це окремо повідомляють.
- Відповідно до місця проживання прив’язана й поліклініка, куди можна звернутися. Як правило, лікарні мають сайт. Там завжди можна знайти контакти на спеціалістів та написати їм або зателефонувати й записатися на візит.
До яких лікарів можна потрапити без направлення?
- стоматолог;
- гінеколог;
- дерматолог;
- ЛОР;
- хірург;
- кардіолог;
- невролог;
- офтальмолог.
Найкраще звертатися до поліклініки поблизу місця проживання, проте людина може обрати будь-яку лікарню. Якщо лікар працює в іншому районі, потрібно уточнити, чи приймають пацієнтів з інших районів чи міст.
Як знайти аналоги українських ліків?
- на сайті Міністерства охорони здоров’я України потрібно знайти ліки за назвою;
- далі треба натиснути номер реєстраційного посвідчення (№ РП), де вказана вся інформація про медикаменти, зокрема, й міжнародне непатентоване найменування та АТС код, за якими можна знайти ліки;
- після цього потрібно перейти на чеський сайт Státní ústav pro kontrolu léčiv, де за міжнародним непатентованим найменування або АТС кодом можна знайти аналоги українських ліків.
Де знайти цілодобові аптеки?
Список цілодобових аптек у Празі:
Цілодобові аптеки в інших містах Чехії можна переглянути за посиланням.