- Категорія
- Медицина
- Дата публікації
Онкохворі в ЄС: Куди звертатися українським біженцям для лікування раку
Для отримання терапії за кордоном українцям необхідно оформлювати медичне страхування, яке військовим біженцям у більшості країн надається безкоштовно. Втім часто питання щодо повної чи часткової компенсації лікування потрібно вирішувати з лікарями на місці.
Серед українців, які вимушені були шукати прихисток у ЄС, опинилися й ті, хто веде власну війну з онкохворобою. Для отримання терапії за кордоном українцям необхідно оформлювати медичне страхування, яке військовим біженцям у більшості країн надається безкоштовно. Втім часто питання щодо повної чи часткової компенсації лікування потрібно вирішувати з лікарями на місці.
Польща
Національний фонд охорони здоров’я Польщі гарантує, що всі українці, які прибули після 24 лютого, можуть розраховувати на безкоштовну медичну допомогу.
Тобто, за умови підтвердження законного перебування у країні, українські біженці можуть користуватися пільгами Національного фонду охорони здоров’я на тих самих умовах, що й громадяни Польщі.
Щодо медичних консультацій, рецептів та направлень потрібно звертатися на безкоштовну гарячу лінію за телефоном 800 137 200.
Окрема гаряча лінія існує для онкологічних хворих з України 800 190 590. Тут нададуть консультації пацієнтам, які вже проходили лікування від раку в Україні і потребують продовження терапії у Польщі. За цим номером потрібно залишити заявку із контактними відомостями, після чого протягом кількох днів чекати зворотнього зв'язку.
Перелік медичних установ для онкохворих у Польщі можна знайти тут.
Українці у Варшаві можуть звернутися до Національного Інституту Онкології Марій Склодовської за адресою ul. Roentgena 5, 02-781 Warszawa. В інституті також працює гаряча лінія за телефоном +48 546 20 00
Актуальну інформацію щодо лікування раку можна знайти також на польському порталі для онкохворих.
Взяти на себе витрати за лікування або допомогти зі збором коштів можуть польські благодійні фонди, які працюють з онкохворими.
Фонд «Alivia» , фонд «Rakiety».
Німеччина
Для українських біженців у Німеччині працює інформаційна служба з питань раку при Німецькому центрі дослідження раку.
Тут можна знайти актуальну інформацію щодо оформлення лікування у країні. Надсилати запити до служби інформації можна німецькою, англійською, українською та російською мовами.
Якщо українські біженці захворіли під час в'їзду чи під час перебування у Німеччині, вони отримують медичну допомогу. Також онкохворі можуть продовжити своє лікування у країні, однак для цього необхідно пройти реєстрацію.
У Німеччині екстрена медична допомога надається безкоштовно. При цьому вважається, що у онкохворих надзвичайна ситуація може виникнути лише за наявності гострої загрози життю (наприклад, гостра дихальна недостатність, інсульт, серцевий напад чи нещасний випадок). У таких випадках пацієнтам нададуть медичні послуги безкоштовно. Щодо інших послуг - питання оплати вирішується лікарем у кожному конкретному випадку індивідуально.
Німецький фонд ракової допомоги (DKH) заснував окремий фонд для родичів українських хворих на рак, що супроводжують пацієнтів (дітей чи дорослих) на час їх лікування у німецьких онкологічних центрах. З цього фонду можуть бути покриті витрати на переїзд, проживання та інші витрати у розмірі до 5 000 євро на одного пацієнта.
Перелік медичних установ для онкохворих у Німеччині можна знайти тут.
Безкоштовне лікування, хіміотерапію, променеву терапію, а також інші види медичних послуг пропонує онкохворим Університетська клініка Майнца. Звернення до цієї установи повинно бути написано німецькою або англійською мовами.
Іспанія
В Іспанії українським біженцям гарантується доступ до системи охорони здоров'я, але щодо оплати лікування потрібно розглядати кожен випадок окремо.
Приватні клініки країни можна знайти у всіх великих містах.
У Барселоні - Centro Medico Teknon.
У Мадриді - HM Hospitales.
У Памлоні - Clinica Universidad de Navarra (Navarra Hospital).
Італія
В Італії працює універсальна медична система, яка дозволяє всім громадянам отримувати медичні послуги безкоштовно.
У країні працює державна і приватна програма медичного страхування. Для українських біженців державне страхування безоплатне. Для отримання медичної допомоги необхідно зареєструватися в медичних установах ASL (місцеве управління охорони здоров’я) за місцем тимчасового проживання. Після цього за місцем реєстрації необхідно обрати лікаря, який випише направлення на обстеження чи до онколога.
Щодо усіх питань, пов'язаних із лікуванням раку, можна звертатися до Італійської асоціації медичної онкології, яка знаходиться у Мілані.
Консультації щодо терапії онкохворих можна отримати також у Європейському інституті онкології у Мілані.
Австрія
В Австрії онкохворі українці можуть звертатися до Центр радіотерапії “Аметист” у Відні. Для військових біженців тут пропонують безоплатну променеву терапію. Для її проходження необхідно українське громадянство, наявність медичної документації та лікарські рекомендації променевої терапії. У центрі зазначають, що прийматимуть українців на безоплатній основі до моменту вичерпання передбаченого бюджету.
Приймають онкохворих також у Центральному віденському клінічному госпіталі.
Надає повний перелік послуг у лікуванні онкології приватна клініка у місті Грац Privatklinik Leech.
Франція
Витрати на лікування раку у Франції можуть покриватися медичним страхуванням. Для його отримання українським пацієнтам необхідно зареєструватися на отримання тимчасового прихистку у країні.
Загальну інформацію щодо медичного обслуговування українських біженців у Франції можна знайти тут.
Онкохворих у Франції оформлюють до медичних установ через головну асоціацію з боротьби проти раку LIGUE CONTRE LE CANCER. Зареєструвавшись у Лізі, необхідно чекати своєї черги на лікування.
Чехія
У Чехії безкоштовне медичне страхування для українських біженців надається лише впродовж перших 150 днів. Після цього працездатна особа зобов’язана самостійно сплачувати страхові внески Чеській страховій компанії VZP або офіційно працевлаштуватися, щоб страхові внески сплачував роботодавець.
Страхова компанія VZP запустила сайт українською мовою, де публікує основну інформацію про умови, які необхідно виконати, щоб отримати право на державне страхування.
За консультаціями щодо лікування раку можна звертатися до Чеського медичного товариства Яна Пуркіне.
Карту медичних закладів, які беруть участь у наданні допомоги онкологічним хворим можна знайти на Офіційному порталі Національної онкологічної програми Чеської Республіки.