Скільки українських біженців зверталися у Чехії за медичною допомогою

Однією із проблем є недовіра біженців до вакцинації.

Скільки українських біженців зверталися у Чехії за медичною допомогою

42% українських біженців, які перебувають у Чехії, у тій чи іншій формі зверталися за медичною допомогою.

Навіть через півтора роки після початку повномасштабної війни зберігаються проблеми з наданням медичних послуг біженцям з України, показує опитування, проведене серед чеських медичних працівників Національним інститутом SYRI, що об'єднує вчених університету ім. Масарика, Карлова університету та Академії наук.

За даними дослідження, проблеми полягають, переважно в мовному бар'єрі, іншому підході до хвороби та негативному ставленні біженців до вакцинації, повідомляє Інститут у прес-релізі. Чехія надала тимчасовий захист приблизно півмільйону біженців з України, приблизно третина з яких згодом повернулася на батьківщину.

За словами Кароліни Добіашової, співробітниці SYRI та Карлового університету, порядок надання медичної допомоги в Україні та Чехії відрізняється. Вона зазначила, що в Україні пацієнт більше справляється із лікуванням самостійно через обмежене функціонування системи охорони здоров'я. Тому навіть до чеських клінік українці приходять зі своїми уявленнями про діагноз і метод лікування і очікують, що лікар лікуватиме їх за їхніми інструкціями, зазначила Добіашова.

«Звичайно, для нас це незвично. Саме тому важливо продовжувати інформувати українських біженців, як працює наша система охорони здоров'я. Серед іншого також слід підтримувати здійснення усного перекладу та залучення до роботи українських медиків, зокрема у формі викладання чеської медичної термінології. Важливо усувати забобони та негативне ставлення, надаючи фактичну інформацію та міжкультурну освіту», – наголосила Добіашова.

За словами фахівця, однією з проблем є також недовіра біженців до вакцинації, навіть тієї, яка з точки зору чехів належить до звичайних щеплень, наприклад проти правця і жовтяниці. «В Україні набагато сильніше поширений рух проти щеплень та кампанії з дезінформації. Крім того, недовіра до вакцинації серед населення України частково викликана низкою інцидентів, пов'язаних із вакцинами, коли, наприклад, у 2010 та 2013 роках через неправильне зберігання та помилки здійснення щеплень у ряді випадків з'являлися побічні реакції», – зазначила також Добіашова.