Словацьку медицину визнали однією з найгірших у Євросоюзі

Словаччина посіла у рейтингу третє місце з кінця, випередивши лише Румунію та Болгарію.

Словацьку медицину визнали однією з найгірших у Євросоюзі

Система охорони здоров'я Словаччини увійшла до трійки найгірших у Євросоюзі за рівнем готовності до модернізації та якісного розвитку, йдеться у дослідженні Healthcare Readiness Index (HRI) 2023, опублікованому міжнародною організацією Globsec.

Автори дослідження оцінювали готовність національних систем охорони здоров'я до майбутніх викликів у галузі, таких як старіння, зростання хронічних захворювань чи подальші хвилі інфекційних захворювань. Оцінку отримали всі країни Євросоюзу, а також Великобританія та Норвегія. Словаччина посіла у рейтингу третє місце з кінця, випередивши лише Румунію та Болгарію.

«Відсутність готовності словацької системи охорони здоров'я до модернізації викликає занепокоєння. Якщо не виправити ситуацію, то її стан становитиме серйозну загрозу безпеці для країни, обмежуючи можливості довгострокового розвитку для неї та її економіки», — йдеться у дослідженні.

Експерти зазначили, що у країнах нижньої частини рейтингу, куди входить і Словаччина, відсутня політична спадкоємність, відбуваються часті кадрові перестановки у виконавчій гілці влади, а на профілактику захворювань виділяються незначні витрати. "У цих країнах витрати на охорону здоров'я часто розглядаються як короткострокові витрати, а не як інвестиції в майбутнє", - зазначають автори дослідження.