- Категорія
- Медицина
- Дата публікації
У Чехії стартувала загальнонаціональна кампанія вакцинації українців
Агітуватимуть вакцинуватися не лише проти ковіду, а й кіру, поліомієліту та інших небезпечних хвороб.
Міністр охорони здоров’я Чехії Властіміл Валек розпочав 19 грудня в Брно кампанію вакцинації біженців з України та української громади, яка проживає в Чехії. Вакцинація проводиться не лише проти ковіду-19, а також таких захворювань, як поліомієліт чи кір.
У випадку з матерями з дітьми з України виявляється, що вони не дуже хочуть вакцинуватися. Про це заявив Їндржіх Воборжил, директор брненської організації “Подані руки”. Вона є засновником центру вакцинації в Брно, який знаходиться в колишньому ресторані “Богема”. Тут також функціонує медична допомога для українських біженців, повідомляє чеське МОЗ.
Кампанія коштуватиме понад п’ять мільйонів крон і буде оплачена Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Кампанія проходитиме в онлайн-середовищі та матиме форму кліпів, стрімів, банерів тощо. З грудня по квітень відбудеться шість контактних кампаній. Міністерство охорони здоров’я вже розпочало кампанію в жовтні, щоб переконати громадян Чехії зробити щеплення від ковіду.
Представник ЮНІСЕФ Юлія Олейник заявила, що війна, яку в лютому розпочала росія, призвела до перебоїв у вакцинації дітей і коронавірусу. “Кампанія вакцинації має на меті охопити всіх українців. Ми зосередимося на наданні інформації українською мовою, але також зосередимося на дезінформації”, – сказала Олейник. За її словами, з майже восьми мільйонів українських дітей приблизно чотирьом мільйонам довелося переселитися. З них 140 тисяч дітей знайшли дім у Чехії.
Олейник також зазначила, що охоплення щепленнями в Україні загалом одне з найнижчих у Європі. «В Україні 20 відсотків дітей не були щеплені від кору, 13 відсотків від поліомієліту», – зазначила Олейник.Валек заявив, що вакцинація загалом є пріоритетом Чехії під час головування в ЄС. «Вакцинація є одним із найбільших досягнень сучасної медицини. Вона врятувала сотні мільйонів людей у всьому світі. Вакцинація має важливе значення для запобігання захворюванню людини або її тяжкого перебігу», — сказав Валек.
Одним із обличчя кампанії стане В’ячеслав Гребенюк, український лікар, який працює в Празі і намагається бути сполучною ланкою між українськими біженцями та чеською системою охорони здоров’я.