У Словаччині запускають проект із віддалених лікарських консультацій

Лікарі визначатимуть, чи потрібен особистий візит до поліклініки чи лікарні, а також зможуть виписувати електронні рецепти.

У Словаччині запускають проект із віддалених лікарських консультацій

Державна страхова компанія Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) запустила проект з телемедицини, в рамках якого її клієнти можуть отримати віддалену консультацію терапевта або педіатра.

Ця послуга буде доступна клієнтам, угода яких з VšZP діє не менше одного року. Вони мають можливість зв'язатися з лікарем по телефону, у чаті або відеозв'язку в будь-який час доби і в будь-який день тижня. Лікарі визначатимуть, чи потрібен особистий візит до поліклініки чи лікарні, а також зможуть виписувати електронні рецепти.

Клієнтам VšZP також буде доступна цифрова діагностика, в рамках якої вони зможуть віддалено вимірювати окремі параметри здоров'я, такі як тиск, пульс, дихання, насичення киснем або рівень стресу. Список цих послуг розширюватиметься.

У VšZP зазначили, що телемедицина не покривається державним медичним страхуванням, тому вона оплачуватиметься окремо. У компанії розраховують, що нова послуга допоможе знизити навантаження на поліклініки та лікарні.

Аналогічні проекти вже запущені у двох інших великих словацьких страхових компаніях – Dôvera та Union.