Українці у Чехії лікуються мало, це вигідно страховим компаніям

Українці значно менше ходять до лікаря, ніж чехи.

Українці у Чехії лікуються мало, це вигідно страховим компаніям

Медичні страхові компанії Чехії хочуть перерозподілу страхових внесків від українців із тимчасовим захистом. Більшість із них зареєстровані в Загальногромадській медичній страховій компанії — VZP. Однак, крім цієї напівдержавної компанії, у Чехії працює ще інших шість страхових компаній. Громадяни України менше звертаються по медичну допомогу, ніж місцеві чехи. Тому VZP заощаджує витрати, йдеться в прес-релізі Асоціації медичних страхових компаній (SZP).  

Голова ради директорів VZP Том Філіпп заявив у понеділок, що VZP пішла на ризик у той час, коли було незрозуміло, скільки витрат на медичну допомогу доведеться сплачувати за біженців із системи медичного страхування. За даними на початок жовтня, у Чехії перебувало 358 740 осіб із тимчасовим захистом. За даними Асоціації, близько 80 відсотків біженців застраховані саме у VZP. Спочатку держава платила страхові внески за всіх. Нині понад 117 тисяч біженців працюють і сплачують страхові внески, як і інші наймані працівники чи підприємці.

“Витрати на цих застрахованих осіб значно нижчі, але економія залишається практично лише для VZP. Це потім створює мільярдні різниці на ринку”, – заявили в Асоціації.  

У середньому витрати на одну застраховану особу у 2021 році становили приблизно 43 тисячі чеських крон. «З різних причин середнє отримання медичної допомоги біженцем з України становить лише близько третини середнього використання чеської застрахованої особи», – зазначає SZP.