В Словаччині спростили процедуру визнання дипломів українських медсестер

Нові правила допоможуть збільшити кількість медсестер у країні.

В Словаччині спростили процедуру визнання дипломів українських медсестер

У Словаччині спрощуються умови визнання освіти українських медсестер, повідомили у міністерстві охорони здоров'я.

За словами глави відомства Міхала Палковича, нові правила допоможуть збільшити кількість медсестер у країні. «Ми вирішили вжити заходів, які дозволять українським медсестрам швидше та легше домогтися визнання своєї освіти та влаштуватися на роботу до клінік та лікарень, тим самим зміцнивши словацьку систему охорони здоров'я», — сказав він.

У міністерстві уточнили, що українські медсестри зі ступенем бакалавра мають направити необхідні документи до відомства, яке у двомісячний термін ухвалить рішення щодо проведення кваліфікаційного тесту. Він складатиметься лише з практичної частини та буде організований Словацьким медичним університетом у Братиславі (Slovenská zdravotnícka univerzita, SZU).

«Абітурієнти проходитимуть тест у формі професійної клінічної практики у різних відділеннях лікарень – неонатальному, гінекологічному, реанімації та інших. Після цього SZU надішле звіт про проходження цієї практики до міністерства освіти, яке протягом місяця видасть рішення про визнання документа про освіту», - пояснив Палкович.

Наступним етапом буде додатковий усний та письмовий іспит з словацької мови, також організований SZU. Після його здачі абітурієнти мають подати заяву про визнання своєї професійної кваліфікації до міністерства освіти, яке ухвалить рішення протягом одного місяця.

Після отримання визнання кваліфікації медсестри зможуть вільно працювати за своєю спеціальністю, а також матимуть можливість продовжити навчання у магістратурі у сестринській справі, додали в міністерстві.