Визнання дипломів і бюрократія: які проблеми у українських медиків в Німеччині

Зараз процес визнання українських медичних дипломів триває подекуди до чотирьох років.

Визнання дипломів і бюрократія: які проблеми у українських медиків в Німеччині

З початком повномасштабного вторгнення чимало українських лікарів, медсестер і взагалі людей із медичною освітою приїхали до ФРН у пошуках захисту. Багато хто з них хотів би працювати за фахом у Німеччині, проте це виявилося непросто. 

Про це розповіла Оксана Улан –  глава німецького об’єднання місцевих лікарів та Українського лікарського товариства у Німеччині.

За її словами, зараз процес визнання українських медичних дипломів триває подекуди до чотирьох років, тому що усі системи на рівні земель перевантажені – місцеві установи просто не були готові до напливу такої кількості документів. 

Ще одна проблема - знання мови. За чинними вимогами, лікарі мусять володіти мовою на високому рівні – С1. Бо йдеться про діалог із пацієнтом та колегами, заповнення медичної документації. Але за два роки цього досягли не так багато лікарів. Крім того, навіть якщо лікар вже знає мову на достатньому рівні та визнав свій диплом, йому дають дозвіл на роботу у ФРН лише на два роки. Після цього потрібно вже тут скласти досить складний фаховий іспит – і це вдається не усім. 

А от медсестрам набагато простіше. Тут є навіть організації, засновані українцями, які допомагають їм із працевлаштуванням – найчастіше до будинків для літніх – і дбають про документи.