Як отримати ліки в Чехії

Більшість ліків в Чехії доступні за рецептами, і придбати їх без рецепта лікаря в аптеці неможливо.

Як отримати ліки в Чехії

Кілька сотень тисяч українських біженців наразі перебувають на території Чехії і багатьом з них потрібні ті або інші медичні препарати. Більшість ліків в Чехії доступні за рецептами, і придбати їх без рецепта лікаря в аптеці неможливо, нагадує medprosvita.

Без рецепта можна придбати:

  • препарати проти алергії,
  • вітаміни,
  • жарознижувальні препарати,
  • препарати проти розладу шлунково-кишкового тракту,
  • препарати від болю в горлі та кашлю,
  • знеболювальні, протизапальні, протиінфекційні мазі,
  • болезаспокійливі,
  • засоби контрацепції.

На всі інші ліки потрібен рецепт.

Рецептурні ліки поділені за категоріями за рівнем відшкодування вартості. На сайті Державного інституту контролю за наркотиками (SUKL) зібрана вся інформація щодо вартості ліків та розміру доплати. А у цьому довіднику можна знайти чеський та європейський аналог українських ліків.

Рецепти виписуються через електронну систему eRecept та приходять на телефон пацієнта у вигляді повідомлень. За необхідності електронний рецепт можуть надіслати на електронну пошту, в застосунок або видрукувати в лікарні.

Рецепт може виписати лікар загальної практики, лікуючий лікар або лікар невідкладної допомоги. Повторний рецепт може виписати також медсестра.

Стандартний термін дії рецепта складає один тиждень. Рецепти на ліки тривалого призначення дійсні протягом року. Рецепт на антибактеріальні ліки діє протягом трьох діб.

Зверніть увагу: термін дії рецепта, що виписав лікар швидкої допомоги, спливає наступного дня після отримання. В аптеці, окрім рецепта, потрібно предʼявити картку застрахованої особи.

Більшість аптек в Чехії працює до 18-19 годин і не працює на вихідних. У містах є чергові аптеки, що відкриті цілодобово.

На цьому сайті зібрана інформація щодо адрес, контактів, маршруту проїзду та графіку роботи аптек по всій Чехії.

Безрецептурні препарати можна замовити онлайн та отримати поштою або службою доставки. Наприклад, на таких сервісах: