Як українцям знайти терапевта у Братиславі

У медичному центрі Rovniankova українці можуть безплатно пройти всі обстеження, які належать до компетенції лікаря загальної практики.

Як українцям знайти терапевта у Братиславі

Українці, які тільки-но приїхали до Словаччини, зазвичай мають багато клопоту: оформити тимчасовий захист, відкрити банківський рахунок, знайти житло. Але попри все варто піклуватися про головне - здоров'я. Як українці зі статусом тимчасового захисту можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу в Братиславі? Про це пише novyny.sme.sk.

Там зазначають, що у Братиславі діє медичний центр на Ровнянкова (zdravotne stredisko Rovniankova), де спілкуються українською мовою. Він знаходиться за адресою Ровнянкова 1 (Rovniankova) району Петржалка (Petržalka).

Медичний центр заснували у квітні 2022 за підтримки керівника департаменту охорони здоров'я Братиславського краю Томаша Салая, поліклініки Карлова Весь (Poliklinika Karlova Ves), педіатра Тетяни Спєвакової та громадського об'єднання "Equita", яке координує роботу від UNICEF. Спочатку у клініці надавали допомогу тільки дітям. Згодом проєкт розширився: з'явилися лікарі загальної практики, гінеколог та психіатр. За інформацію комунікаційного відділу громадського об'єднання "Equita" , станом на кінець вересня цього року в медичному центрі надали 22 760 консультацій. Усього тут зареєстровано майже 7 тисяч пацієнтів з України, у тому числі більш ніж 2,9 тисячі дітей.

Наразі педіатричне відділення поступово розформовують, але усіх пацієнтів з району Petržalka переведуть до нової поліклініки в місто Малацки (Malacky) Братиславського краю. За домовленістю з Міністерством охорони здоров'я інших пацієнтів зі статусом тимчасового захисту направлять до Національного інституту дитячих хвороб (Národný ústav detských chorôb). Там створили спеціальну амбулаторію, яка буде опікуватися маленькими українцями. Амбулаторія почала працювати з 1 листопада, і туди вже передали близько 500 медичних карток. Також українцям у клініках пропонують список педіатрів, які працюють в різних районах, і люди мають можливість обрати лікаря неподалік від свого помешкання.

Які послуги можуть отримати українці

У медичному центрі Rovniankova українці зі статусом тимчасового захисту можуть безплатно пройти всі обстеження, які належать до компетенції лікаря загальної практики. У Словаччині, як і в Україні до сімейного лікаря звертаються за допомогою у першу чергу. Лікар призначає загальні аналізи, проводить фізичні обстеження тощо. Щодо безоплатних обстежень, на базі медичного центру можна поставити Голтер (апарат для цілодобового моніторингу тиску), зробити кольпоскопію (трансвагінальна ультразвукова діагностика), УЗД черевної порожнини, м'яких частин тіла, молочних залоз тощо. Також психологічну та психіатричну допомогу пропонує психіатр.

Тут можна пройти й медичне обстеження для роботи, отримати дозвіл на працю, лікарняний листок або довідку для того, щоб займатися певними видами спорту.

На прийом до лікаря потрібно записатися заздалегідь, зателефонувавши за номером +421 947 915 516, і у вказаний час з паспортом, "одіденцем" і наявними медичними документами прийти до медичного центру на Ровнянкова.