Як українським біженцям отримати безкоштовну медичну допомогу у Латвії

Медичні послуги для вимушених переселенців з України в Латвії безкоштовні. Платити доведеться лише за візит до стоматолога.

Як українським біженцям отримати безкоштовну медичну допомогу у Латвії

Медичні послуги для вимушених переселенців із України в Латвії безкоштовні. Платити доведеться лише за візит до стоматолога.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України

У Латвії працює єдиний номер для українців, зателефонувавши за яким можна дізнатися, як працює медична система в цій країні, знайти вузького спеціаліста та записатися до нього на прийом та отримати консультацію сімейного лікаря чи терапевта: +371-8000-1234 або +371-6704 -5005 (для дзвінків із закордонних номерів).

Медичні послуги для вимушених переселенців із України безкоштовні. Платити потрібно лише за огляд та лікування зубів і лише дорослим. Для дітей віком до 18 років стоматологічна допомога в Латвії безкоштовна.

Щоб потрапити на прийом до лікаря (будь-якого), потрібно попередньо записатися. Для цього слід зателефонувати або звернутися до реєстратури установи, яка надає медичні послуги на первинній ланці.

Як і у всіх європейських країнах (в Україні зокрема), у Латвії сімейний лікар вирішує більшість проблем, що виникають у людини зі здоров'ям: проводить огляди, лікування, вакцинацію, спрямовує на лабораторні та інструментальні дослідження, а за необхідності – до вузьких спеціалістів. направлення на стаціонарне лікування та виписує рецепти на ліки, у тому числі ті, що відпускаються за державними програмами. На безкоштовні медикаменти, до речі, можуть розраховувати й біженці з України, особливо люди похилого віку із серцево-судинними захворюваннями. Ця програма реімбурсації лікарських засобів найпопулярніша.

У МОЗ наголошують, що більшість препаратів у Латвії рецептурні.

У разі невідкладного стану слід викликати бригаду екстреної медичної допомоги за номером 112 або 113.

Українці, які мають тяжкі та/або хронічні захворювання, при приїзді до Латвії повинні одразу звернутися до сімейного лікаря та стати у нього на облік. Саме лікарі загальної практики координують таких пацієнтів.