Як викликати «швидку» в Чехії

Викликати невідкладну допомогу можна лише за умови, що пацієнт перебуває в невідкладному стані та не може дістатись до пункту невідкладної допомоги самостійно.

Як викликати «швидку» в Чехії

Викликати невідкладну допомогу в Чехії можна лише за умови, що пацієнт перебуває в невідкладному стані та не може дістатись до пункту невідкладної допомоги самостійно, або є загроза його життю. Наприклад, у нього серйозна травма, порушення свідомості або дихання, отруєння, інфаркт тощо.

В інших випадках пацієнт має приїхати до пункту невідкладної допомоги самостійно. Такі пункти є при всіх великих лікарнях, і в них працюють фахівці різного профілю, у тому числі стоматологи, травматологи та ін. За непрофільні виклики машини швидкої допомоги – штраф до 200 000 крон.

Номер виклику невідкладної допомоги в Чехії – 155.

Загальноєвропейський номер виклику невідкладної допомоги – 112.

У пункт невідкладної допомоги потрібно взяти з собою обмінну карту застрахованого VZP ČR.

Невідкладна допомога є безоплатною за наявності страхування, проте за звернення до лікаря в травмпункті потрібно сплатити невеличку комісію.

Українці, які перебувають в Чехії, можуть отримати невідкладну допомогу навіть без візи тимчасового захисту та медичного страхування.

Безоплатну допомогу нададуть в пунктах надання невідкладної допомоги при державних лікарнях:

  • Fakultní nemocnice Bulovka, Praha (Клінічна лікарня Буловка, м. Прага),
  • Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha (Клінічна лікарня Kраловські Віногради, м. Прага),
  • Fakultní nemocnice v Motole, Praha (Клінічна лікарня Мотол, м. Прага),
  • Fakultní Thomayerova nemocnice, Praha (Клінічна лікарня ім. Томайєра, м. Прага),
  • Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha (Центральний військовий госпіталь – Клінічний госпіталь м. Прага),
  • Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (Загальна клінічна лікарня м. Прага),
  • Fakultní nemocnice Brno (Клінічна лікарня м. Брно),
  • Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (Клінічна лікарня Св. Анни у м. Брно),
  • Fakultní nemocnice Hradec Králové (Клінічна лікарня м. Градець-Кралове),
  • Fakultní nemocnice Olomouc (Клінічна лікарня м. Оломоуц),
  • Fakultní nemocnice Ostrava (Клінічна лікарня м. Острава),
  • Fakultní nemocnice Plzeň (Клінічна лікарня м. Плзень).

Крім того, Міністерство охорони здоровʼя Чехії відкрило по всій країні UA POINTS – низькопорогові амбулаторії при навчальних лікарнях, які надають допомогу виключно тимчасовим переселенцям з України. У них також можна отримати невідкладну допомогу. Крім того, в цих пунктах здійснюється профілактичний огляд дитини перед вступом до школи або дитячого саду та надається допомога гінеколога або акушера.

Лікарі UA POINTS можуть виписати пацієнту направлення на амбулаторну або стаціонарну допомогу, якщо потрібно.

Пункти приймають пацієнтів у робочі дні (07:00-15:00) та без попереднього запису. При пунктах працюють перекладачі. Адресу найближчого UA POINTS мають надати в пункті прийому тимчасових переселенців ​​з України – KACPU.

Крім того, безпосередньо в ​​KACPU працюють фельдшери, в чиї завдання входить направляти до лікарів пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги, навіть якщо у них поки що немає медичного страхування.

Також українці без візи тимчасового захисту можуть звернутись по термінову медичну допомогу до лікарів, контакти яких зазначені на цьому сайті. Поруч з даними лікаря є інформація про мови, якими він володіє.

Отримати медичну допомогу телефоном можна за безоплатним номером +420 226 20 1221 (натисніть 8).