- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Безкоштовне житло у Польщі для українців — де шукати
З 1 липня змінилися правила надання житла для біженців.
З 1 липня змінились правила надання житла в Польщі для українців. Уряд країни скасував програму 40+, згідно з якою приватні власники, які розміщали українців з тимчасовим захистом, отримували компенсацію. Тепер українські біженці мають шукати доступне або безкоштовне житло в Польщі іншими способами.
Уряд Польщі створив інтернет-ресурс, який має допомогти українцям адаптуватись у країні. На сайті Pomagam Ukrainie зокрема можна знайти корисну інформацію щодо безкоштовного житла.
У Польщі продовжують працювати пункти прийому біженців, які тимчасово забезпечують житлом, харчуванням та іншими ресурсами.
Муніципальні адміністрації часто мають програми для біженців з України та можуть надати безкоштовне проживання в колективних центрах, проте лише протягом перших 120 днів. Вразливі категорії населення зможуть жити там безоплатно і далі, а інші біженці матимуть сплачувати 60 злотих на день за дорослу особу та 15 злотих за дитину.
Також у соціальних мережах створено безліч груп. Тільки у Facebook їх налічується декілька десятків з різною кількістю учасників: у деяких понад 100 000 користувачів, в інших — лише декілька тисяч. Зокрема ви можете пошукати локальні онлайн-спільноти в конкретних містах або воєводствах. На цих сторінках можна знайти оголошення з варіантами розміщення або однодумців для спільної оренди житла.
Безкоштовне житло для українців у Польщі також пропонують невеликі готелі чи пансіонати, які фінансують міжнародні організації.
Також допомогу з пошуку житла для українців в Польщі надають різні благодійні фонди, громадські організації та релігійні громади, наприклад:
- Фонд Fundacja Polska Gościnność Chlebem i Solą у Facebook або пишіть на e-mail: [email protected];
- Центр допомоги іноземцям у Варшаві, фонд Спасіння (Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie, Fundacja Ocalenie). Працює за адресою: ul. Krucza 6/14а з понеділока по п’ятницю, з 9:00 до 17:00. Електронна пошта фонду: [email protected].
Також житло в Польщі українці можуть шукати за допомогою платформи EU4UA.org, де можна знайти іноземців, які готові безкоштовно розмістити біженців, або інших українців для спільної оренди.
На сайті Ukrainenow працює інтерактивна мапа з адресами власників помешкань, які надають тимчасовий прихисток для українців.