Частині найбідніших французів не вистачає грошей на їжу

Категорія французів, яка отримує мінімальну заробітну плату або менше, становить близько 30% населення країни.

Частині найбідніших французів не вистачає грошей на їжу

Через зростання цін на продукти харчування 42% французів із найбільш вразливих верств населення, що отримують мінімальну зарплату чи менше, були змушені відмовитися від одного прийому їжі на день.

Про це свідчить опитування компанії Ifop на замовлення газети Le Parisien.

На основі відповідей вибірки з 1007 людей, які отримують мінімальну заробітну плату або менше, опитування показує наслідки значного зростання цін (+5,6% у березні в річному вимірі) для харчових звичок найбідніших французів.

Тоді як кожен четвертий був змушений пропустити прийом їжі, 53% стверджують, що зменшили порції, які споживають під час їди. Така поведінка стосується всіх найбільш вразливих категорій домогосподарств – студентів, пенсіонерів, самотніх людей тощо.

Споживчі звички французів також були порушені інфляцією, зазначається в опитуванні Ifop: наприклад, 52% опитаних заявили, що купують менше фруктів і овочів, ніж до росту цін.

Двоє з трьох респондентів побоюються, що ці зміни в харчових звичках матимуть негативний вплив на їхнє здоров'я в довгостроковій перспективі.

Жером Фурке, директор департаменту громадської думки Ifop, в коментарі Le Parisien уточнив, що категорія французів, яка отримує мінімальну заробітну плату або менше, становить близько 30% населення країни.