Де отримати інформацію про навчання в Румунії

Незабаром починається новий навчальний рік і десятки тисяч українських дітей розпочнуть навчання у румунських школах та вишах.

Де отримати інформацію про навчання в Румунії

Румунія у важкі часи війни простягла руку допомоги та зробила все можливе, щоб українські біженці у Румунії змогли повернутися до нормального життя. Незабаром починається новий навчальний рік і десятки тисяч українських дітей розпочнуть навчання у румунських школах та вишах, нагадує 24 канал .

Раніше місцева влада прирівняла українських дітей у правах до їхніх румунських однолітків і дозволила навчатися разом з ними.

Українці отримали статус "слухачів", що надало право відвідування навчальних закладів за допомогою шкільних консультантів та вчителів. При цьому офіційний статус "біженця" або "тимчасово переміщеної особи" не є обов'язковою умовою для вступу на навчання.

Згідно з офіційними даними, завершували 2021/2022 навчальний рік у румунських садках та школах майже 2000 українців. Очікується, що у новому навчальному році їхня кількість значно зросте.

Навчання в Румунії, що логічно, ведеться румунською мовою, тому українським дітям та студентам, щоб мати можливість навчатися, необхідно спочатку вивчити мову.

Це не велика перешкода для мешканців Буковини та української частини Бессарабії, багато хто з яких знає румунську, а деякі мають родичі в Румунії, втім, для біженців з інших регіонів України це може стати проблемою.

Вирішити її допомагають представники численної української діаспори в Румунії, а також різноманітні благодійні організації, як державні, так і приватні, зокрема релігійні.

Поширеною практикою стало створення так званих "літніх шкіл" для українців, де дітей навчають новій для них мові, а також допомагають краще адаптуватися до життя в Румунії.

Ще навесні 2022 року було запущено кілька довідкових платформ https://ucraineni.ro/ або https://uni4ukraine.unibuc.ro/ . На цих ресурсах біженці з України могли дізнатися про останні новини та корисну інформацію про навчання в Румунії та варіанти допомоги.

Також багато корисної інформації є на державній платформі .

Крім того, слід моніторити офіційні електронні ресурси Посольства України в Румунії, а також численні сторінки української діаспори (наприклад, Союз українців Румунії ) у соцмережах.

Наприклад, чимало корисної інформації на сторінці Українці в Румунії / Ucraineni din România . Наразі вона працює у форматі питання/відповідь, а також поширює актуальну інформацію про повсякденне життя українців у Румунії.