Естонські педагоги поскаржилися на проблеми із навчанням українських дітей

Вчителі не справляються з викладанням предметів російською мовою українським дітям-біженцям. Це вимагає додаткового часу і від цього страждають естономовні учні.

Естонські педагоги поскаржилися на проблеми із навчанням українських дітей

53 вчителі Курессаареської школи (Kuressaare Hariduse Kool) звернулися до самоврядування Сааремаа та керівників шкіл, оскільки не справляються з викладанням предметів російською мовою українським дітям-біженцям. Це вимагає додаткового часу і від цього страждають естономовні учні, пише Postimees.

«Оскільки ситуація виникла несподівано, і в дітей немає знання естонської мови, вони присутні на уроках, але не засвоюють інформацію. Незважаючи на повідомлення директорів шкіл щодо того, що від вчителів нічого не очікується, ми не могли залишити поза увагою цих дітей. Ми сприйняли це як внесок, який ми можемо зробити, щоб допомогти українським сім'ям», – написали педагоги, виходячи зі свого весняного досвіду.

Кожен із них намагався навчати українських дітей відповідно до їхнього рівня російської мови. “Все це ми робили за рахунок особистого часу. На навчання естономовних дітей це, звісно, також вплинуло», – визнали вчителі. Востаннє вони зустрічалися для обговорення питання навчання українців 22 серпня, але жоден із майже тридцяти присутніх вчителів не вважає ситуацію сприятливою.

«Від вчителя не можна очікувати, що він зможе передати знання зі свого предмета українською чи російською мовами. Коли урок ведеться двома мовами, навіть естономовні учні вже не здобувають повноцінної освіти, а час вчителя на підготовку двомовного уроку збільшується», – написали вчителі.

Вони стверджують, що якщо дитина, яка не знає мови, змушена залишатися в класі без системи підтримки і їй незрозуміло те, що їй говорять, то для такої дитини це марне і безглузде проведення часу. "Нерозуміння мови досить швидко призводить до сторонніх дій", - заявили педагоги.

Вони вимагають від муніципалітету та керівників шкіл продуманого плану. Педагоги чекають на рішення протягом вересня, але сподіваються на нього вже до 1 вересня.