- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Нідерландські університети підвищують плату за навчання для українських біженців
Студенти-біженці з України платитимуть за навчання у 2023-2024 навчальному році на загальних умовах.
З наступного навчального року студенти-біженці з України, які захочуть навчатися в нідерландських університетах та коледжах, повинні будуть платити за навчання на загальних умовах. Плата для громадян, які не є вихідцями з країн Європейського союзу, набагато вища. Приблизна вартість курсу в Нідерландах становитиме від 10 000 до 15 000 євро на рік.
Як повідомляє нідерландське видання Volkskrant, українські студенти в цьому навчальному році користувалися пільгою. Вони платили за навчання стільки ж, скільки й голландські студенти — 2209 євро. Це стало можливим завдяки рішенню організації Університетів Нідерландів та Асоціації університетів прикладних наук. Але держава не зобов’язувала це робити на законодавчому рівні та не компенсувала витрати. Тому на наступний навчальний рік більшість вищих навчальних закладів планують повернути норми оплати, які існували раніше. Вони вважають, що не можуть дозволити собі такі фінансові втрати.
Минулого року в університети Нідерландів вступило 540 українців. Вони, можуть завершити навчання на тих же умовах, на яких вступали. Але ті, хто вступатиме в цьому році, не користуватиметься пільговими умовами. Це правило не стосується студентів із нідерландським громадянством або з посвідкою на проживання.
Однак, частина університетів надаватимуть пільгові умови з власної ініціативи. Наприклад, TU Eindhoven стягуватиме ту саму ставку, що й із голландських студентів.
Юридичний статус, який мають українські біженці, не дає права на субсидію від держави для навчання. Вони не проходили звичайної процедури надання притулку, а можуть залишатися згідно з Директивою про тимчасовий захист. Завдяки цьому відпала потреба йти в переповнені державні притулки для біженців, українці могли вимагати притулку від муніципалітетів і мали право негайно почати працювати. Але мінусом стало те, що на відміну від звичайних біженців, які пройшли всі процедури, українці не можуть претендувати на соціальну допомогу та не мають права на студентське фінансування.