- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Подача на карту побиту в Польщі. Як не платити посередникам за чергу
Вихід є: подавати заяви звичайною поштою.
Українці, які хочуть легалізуватися в Польщі, стикаються з проблемою відсутності слотів для візиту до уженду воєвудського. Багато хто після тижнів марних спроб зареєструвати візит звертаються за послугами посередників.
Як повідомляє Yavp.pl, "рішали" не соромляться брати гроші за бронювання безкоштовних дат для візиту. Ціни коливаються в межах від 200 до 500 злотих. Як можна вирішити ситуацію і не платити посередникам?
В Мазовецькому воєводському управлінні у Варшаві діє система inPOL, за допомогою якої й відбувається реєстрація на візит до уженду воєвудського. Як кожна Інтернет-система вона є вразливою до дій ботів або скриптів, які й перехоплюють вільні слоти, не залишаючи шансів людям забронювати дату візиту. Звичайно, inPOL має вбудовані функції безпеки, однак на практиці вони допомагають мало. Видання пише, що в цій же системі посередник зміг запропонувати вільну дату візиту вже за тиждень і коштувало б це 280 злотих. Розцінки "рішал" останнім часом зросли майже вдвічі.
Ситуація з електронною чергою може значно погрішитися після 1 квітня 2023 року, коли до існуючих людей, які хочуть отримати карту побиту, додасться черга з воєнних біженців. Їх може бути від кількох десятків до кількох сотень.
Однак вихід, на думку юристів, все ж є: подавати заяви звичайною поштою. Це подовжить процедуру, але дата поштового штемпеля означатиме офіційне подання заяви на карту побиту. Через кілька місяців уженд сам викличе заявника на візит.
Нагадаємо, з 1 квітня 2023 року деякі категорії біженців з України в Польщі зможуть подавати заяви на отримання карт тимчасового побиту. Це передбачено в новому законі, який президент Польщі Анджей Дуда підписав 23 січня.
Новий закон чітко визначає категорії біженців з України, які зможуть подаватися на карти тимчасового побиту. Це ті, хто:
- офіційно працевлаштовані/працевлаштуються в Польщі,
- виконуватимуть тут висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, айтішники і т.д),
- відкриють чи вже відкрили підприємницьку діяльність.
Закон також визначає, що для отримання карти тимчасового побиту біженцям достатньо буде подати лише заяву та супроводжуючі документи. На відбитки пальців їх не викликатимуть, оскільки ті братимуть з реєстру PESEL. Відтак це має дещо прискорити процедуру отримання рішення. Тільки в особливих випадках заявників можуть викликати на особистий візит до уженду воєвудського.