- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Скільки часу українці планують працювати у Польщі: дослідження
Зростає число українців, які планують працювати в цій країні принаймні рік.
У Польщі зростає число українців, які планують працювати в цій країні принаймні рік. Раніше більшість наших громадян орієнтувалися на роботу упродовж кількох місяців.
Нову тенденцію пов'язують із підвищеним запитом на висококваліфікованих працівників із України, повідомили експерти аналітичного центру компанії Gremi Personal.
У компанії опитали українців, які знайшли роботу в Польщі. Дослідження провели у квітні-травні 2023 року серед 1280 працевлаштованих українців віком від 18 до 60 років.
57% респондентів сказали, що влаштовувалися принаймні на рік. Згідно з результатами дослідження, коротший термін працевлаштування обирають менше половини українців. Зокрема:
- роботу на 1-3 місяці шукають 11% опитаних;
- на 3-6 місяців – 17% українців;
- 6 місяців готові працювати 15% респондентів.
До війни українці приїжджали до Польщі працювати здебільшого 4-6 місяців, після цього поверталися в Україну. Зараз тенденція змінилася – українці шукають роботу на тривалий період, зазначають експерти Gremi Personal."Люди розуміють, що через війну їхнє перебування у Польщі буде довшим, ніж зазвичай. Тому українці зараз більш уважні у пошуку роботи та вибагливіші до умов праці та проживання", – зауважують в компанії.
Також українці стали перевчатися на інші професії та претендувати на більш кваліфіковану роботу.
У Польщі зростає попит на висококваліфікованих фахівців – і це новий тренд на ринку праці.
"Кожен п’ятий запит надходить на пошук топ-менеджера. Це пов’язано із масовим відкриттям українських бізнесів у Польщі, які віддають перевагу висококваліфікованим українцям, ніж полякам. Цією тенденцією можна пояснити відносно великий відсоток людей, що мають намір працювати у Польщі понад рік. Це гарні новини для українців з високим рівнем компетенцій, які були вимушені через війну працювати у Польщі на простих роботах", – каже заступник директора компанії Ліля Терещенко.
Серед причин, чому обрали Польщу, українці називали географічну близькість, дешевше життя, ніж у країнах західної Європи та культурну схожість поляків.