- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Стало відомо, як жителі польського Гданська ставляться до мігрантів і біженців
31,3% жителів міста зазначили, що приймати й допомагати потрібно лише біженцям з Європи.
Дослідження ставлення жителів Гданська до мігрантів та біженців провів на початку липня муніципалітет міста.
Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на trojmiasto.pl, дослідження проводилося в форматі онлайн-опитування серед серед власників “Карти мешканця” й було добровільним та анонімним, а участь у ньому взяло близько 3 тисяч осіб. Майже половина з них – люди у віці 30-44 років.
Більшість респондентів (понад 70%) мають вищу освіту. Результати опитування щодо ставлення жителів Гданська до мігрантів та біженців виглядають наступним чином:
Оцінка відносин місцевих жителів з мігрантами
Переважна більшість респондентів (72,8%) зазначили, що знають когось з мігрантів, які живуть в Гданську. На запитання про їхні стосунки більшість респондентів відповіли, що вони дуже добрі (41,1%). Радше добре стосунки з мігрантами оцінили 31,1% з опитаних, і тільки 4,4% – радше погано, а 2% – дуже погано. Водночас 21,2% учасників дослідження вказали, що мали різний досвід – і добрий, і поганий.
Допомога біженцям та мігрантам. Чи має Польща їх приймати?
63,6% опитаних гданчан і гданчанок вказали, що займаються допомогою біженцям або мігрантам. Натомість 36,3% відповіли, що ніяк не допомагають. Загалом 80,2% учасників дослідження вважають, що жителі Гданська досить відкриті та радше добре сприймають мігрантів.
Чи повинна Польща приймати та допомагати мігрантам і біженцям?
61% опитаних відповіли, що потрібно допомагати й тим, й іншим категоріям. 23,6% вважають, що допомоги потребують лише біженці. Натомість 11,4% респондентів проти допомоги як мігрантам, так і біженцям. Більшість респондентів (57,3%) вважають, що допомога повинна охоплювати також біженців та мігрантів з-поза Європи. Водночас 31,3% жителів міста зазначили, що приймати й допомагати потрібно лише біженцям з Європи.
Ставлення до мігрантів та біженців
Більшість респондентів (58,3%) зазначили, що їхнє ставлення до мігрантів і біженців не змінилося після початку війни в Україні, оскільки вони завжди ставилися до них із симпатією.
Чи становлять мігранти загрозу для поляків? Як присутність іноземців впливає на розвиток Гданська?
На запитання, чи становлять мігранти загрозу для поляків, 8% респондентів відповіли однозначно “Так”. Ще 13,9% вважають, що радше “Так”. Натомість 39,1% жителів Гданська впевнені що мігранти та біженці радше не створюють загрози. Абсолютно в цьому переконані 28,2% опитаних. Ще 10,5% не змогли відповісти на питання.
Водночас 37,07% гданчан і гданчанок переконані, що іноземці радше позитивно впливають на розвиток міста. Однозначно позитивний вплив задекларувало 17,2% опитаних. При цьому 11,65% жителів Гданська вважають, що іноземці радше негативно впливають на розвиток міста, а 5,86% думають, що однозначно негативно. 28,3% вказали, що їм важко відповісти на це питання.
Міська влада Гданська ще офіційно не оприлюднила результатів проведеного опитування, однак відомо, що їх використають для створення нової моделі інтеграції мігрантів та біженців.