У Польщі судитимуть медиків та поліцейських, які задушили українця у витверезнику

На лаві підсудних опиняться четверо колишніх поліцейських, троє опікунів, лікар і начальник зміни центру.

У Польщі судитимуть медиків та поліцейських, які задушили українця у витверезнику

У середу розпочнеться розгляд судової справи над винуватцями у смерті 25-річного громадянина України у Вроцлавському центрі допомоги людям у стані алкогольного сп'яніння. На лаві підсудних опиняться четверо колишніх поліцейських, троє опікунів, лікар і начальник зміни центру, пише ukrayina.pl.

Інцидент стався ще 30 липня 2021 року. Поліцію повідомили медики швидкої допомоги, яких викликали вгамувати п'яного на зупинці громадського транспорту у Вроцлаві.

За даними слідства, нетверезий чоловік поводився агресивно, а оскільки не було жодних ознак того, що йому потрібно надати медичну допомогу, правоохоронці відвезли його до кімнати тверезості, де 25-річний Дмитро помер. За даними місцевих ЗМІ, українського громадянина били, душити, застосовували кийки та дратівливий газ.

Розслідування у цій справі проводила окружна прокуратура в Щецині. За даними прокуратури, "троє поліцейських і двоє опікунів - фельдшерів у приміщенні Вроцлавського центру допомоги особам у стані алкогольного сп'яніння перевищили свої повноваження при застосуванні прямих примусових заходів".

За версією слідства, вони діяли спільно і злагоджено.

"Вони брали участь у побитті та фізично знущалися над позбавленим волі потерпілого, до якого застосували фізичне насильство після прийняття та визнання його недієздатним із застосуванням пасків, якими насильно прив'язували потерпілого до матраца. А також сідали на нього зверху, били кулаком по попереку та кийком ", - повідомили в прокуратурі Щецина.

Це ускладнювало вільне дихання потерпілого і, як наслідок, призвело до його смерті.

Прокуратура заявила, що підозрювані не визнали себе винними у пред'явлених звинуваченнях. Колишнім поліцейським і медика "швидкої допомоги" загрожує тюремне ув'язнення від одного до 10 років. Іншим обвинуваченим загрожує від 3 місяців до 5 років позбавлення волі.