У Польщі українських дітей через суд передають у прийомні сім'ї

Причиною є нездатність батьків чи опікунів забезпечити життєво важливі потреби дитини. 

У Польщі українських дітей через суд передають у прийомні сім'ї

В польському Ополе виносять перші судові рішення щодо влаштування дітей з українським громадянством у прийомні сім’ї. Це не означає, що батьки чи опікуни не зможуть з ними контактувати. Натомість вони повинні впорядкувати своє життя і "виправитися", пише ukrayina.pl.

Суд Польщі може винести рішення про необхідність влаштування дитини у прийомну сім’ю, якщо батьки або опікуни погано піклуються про неї.

Малгожата Козак, заступниця директора Муніципального центру підтримки сім'ї в Ополе, каже, що це поширена практика. Серед польських родин також є сім'ї, які не можуть належним чином виховувати дітей.

"В Ополе працює багато громадянок України, але вони отримують найменшу зарплату. Вони часто не в змозі самостійно орендувати житло, тому буває, що одну квартиру винаймають кілька жінок з дітьми. Якщо вони, наприклад, після обіду розпивають пиво чи інший алкоголь, може бути шумно. Буває, що хтось із сусідів викликає поліцію. Якщо виявиться, що серед дорослих опікунів немає тверезих, це підстава для влаштування дітей у прийомні сім’ї", – каже Малгожата Козак.

Дитину, яка потрапила в прийомну сім'ю, не позбавляють зв'язку з біологічними батьками. У цей час мати чи інший опікун отримує підтримку соціальних працівників і можливість впорядкувати своє життя.

"Думаю, ми на початку шляху. Зараз маємо перші судові рішення такого типу і важко передбачити, скільки ще буде таких дітей", - додає Малгожата Козак.

Родини, які хотіли би опікуватися дітьми з України, можуть звертатися до Міського центру підтримки сім’ї. Тут з нетерпінням чекають і на громадян України, готових піклуватися про дітей. В органі пояснюють, що це є важливим з точки зору традицій та знання мови.

Функцію опікуна можуть виконувати професійні і непрофесійні прийомні сім’ї. У першому випадку сім'я виховує не менше трьох дітей. Крім коштів на утримання дитини, отримує ще й винагороду.

"Також шукаємо сім’ї, які б хотіли взяти, наприклад, одну дитину. Ми не платимо такій сім’ї зарплати, але покриваємо всі витрати, пов’язані з утриманням дитини — від відпочинку до потрібних речей, наприклад, коляска чи письмовий стіл", – каже Малгожата Козак.

Кандидати в непрофесійні прийомні сім’ї повинні мати дохід та отримати позитивний висновок Міського центру підтримки сім'ї, а також пройти відповідне навчання. Зацікавлені можуть звертатися до Муніципального центру підтримки сім’ї в Ополе (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie) за адресою вул. Plebiscitowa 18/6.