- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У польському Перемишлі перестали видавати гумдопомогу «біженкам» із Закарпаття
Влада звернула увагу на організовані групи жінок із дітьми із Закарпаття, які приїжджають лише для отримання фінансової допомоги, а потім повертаються додому.
Влада польського Перемишля звернула увагу на організовані групи жінок із дітьми із Закарпаття, які приїжджають лише для отримання фінансової допомоги, а потім повертаються додому. Черги таких людей утворюються щодня повідомляє Wyborcza.pl.
За словами мера Перемишля Войцеха Бакуна, їхнє місто є одним із перших, у якому зупиняється після перетину кордону більшість людей, які виїжджають з України.
У мерії розповіли, що перші групи громадянок України, які приїжджають лише заради отримання допомоги, було помічено ще у травні. Йдеться про жінок із дітьми із Закарпаття. У липні спостерігалася аналогічна інтенсивність, у серпні їхня кількість уже знизилася, а у вересні знову почали з'являтися такі організовані групи.
У мерії додали, що часто разом із жінками було по 5-6 дітей, а родини – мешканці Закарпатської області. Щодо приїжджих із прифронтових регіонів в Україні, то на тиждень таких прибуває до Перемишля одиниці.
Один із чиновників отримав інструкцію, яку передають один одному "закарпатські біженки". У ній вказані адреси потрібних інституцій, інформація, де отримати PESEL, відкрити рахунок у банку тощо.
Такі "організовані групи" не очікують на виплату грошей у Польщі - лише відкривають рахунки в банках, які мають відділення в Україні, і повертаються додому.
"Ці люди щодня стоять у черзі перед мерією, потім йдуть у MOPS та ZUS (соцзахист), щоб подати заяву на отримання пільг. Потім повертаються в Україну організованим транспортом. Організації, які надають гуманітарну допомогу, вже усвідомили та перестали надавати допомогу таким людям" , - йдеться у повідомленні Войцеха Бакуна у Facebook.
Мер Перемишля наголошує, що виступає за надання допомоги - але "у разі допомоги біженцям, які тікають від війни".
"Я думаю, це не про переведення цілих громад на нашу систему соціальної допомоги? Неправильний шлях! З самого початку, надаючи допомогу, ми намагалися зробити це найрозумнішим способом, звідси й звернення до депутатів, сенаторів, міністрів спиратися на цю процедуру, бо ми як місцева влада не маємо жодних інструментів, щоб їм запобігти", - пише чиновник.
Також Бакун пообіцяв надіслати листа депутатам, сенаторам та міністрам із закликом посилити систему допомоги біженцям з України.