У Таллінні деякі українці свідомо віддали дітей до шкіл з естонською мовою навчання

Ті, хто хоче якнайшвидше повернутися до України, частіше відправляли дитину до російської школи.

У Таллінні деякі українці свідомо віддали дітей до шкіл з естонською мовою навчання

Українські сім'ї могли самі обирати, віддавати дитину в Естонії до школи з естонською чи російською мовами навчання. Були ті, хто хотів, щоб їхня дитина ходила в естонську школу, і ті, хто вибрав російську школу. Про це місцевим ЗМІ розповів керівник талінського Департаменту освіти Каарель Рунду.

"Це було рішенням сім'ї. Ті, хто хоче якнайшвидше повернутися в Україну, частіше відправляли дитину до російської школи. Вони хотіли, щоб дитині було простіше в школі. Водночас були й українці, які свідомо обирали естонську школу. Проте сімей, згаданих першими, було все ж таки більше", – констатував Рунду.

У школах з естонською мовою навчання діти навчаються естонською мовою. "Основним посилом школам було, щоб українські діти вивчали естонську мову. Українські діти навчаються за естонською програмою, якщо можна їм пропонують додаткові уроки естонської мови. У деяких школах українська молодь також займається в класах мовного занурення", – сказав Рунду.

За його словами, українських дітей розподіляли по школах Таллінна залежно від того, скільки вільних місць було у них у кожному класі. Потім Департамент освіти зібрав заяви батьків та звів бажаючих навчатися зі школами.

Усі діти, які, за даними Департаменту освіти, мешкають у Таллінні, отримали місце у школі. "Як відомо, є й такі сім'ї, які нині перебувають у Таллінні чи в іншому регіоні Естонії, але планують повернутися в Україну і не подали заяви на здобуття місця у школі. Але з кожним днем все більше людей подають заяви. Я чекаю, що робота над цим продовжиться найближчими тижнями", – сказав він.

До 10 вересня стануть відомими остаточні цифри, пообіцяв Рунду. "Коли ця дата настане, ми побачимо, хто з дітей є присутнім, а хто ні. На жаль, ми також отримали зворотний зв'язок про те, що діти, які вже мають бути в школі, все ще на літніх канікулах в Україні або не повернулися по якійсь іншій причині", – сказав він.

Якщо дитина відсутня у школі без причини, сім'я має пояснити це соціальним педагогам чи службі захисту дітей.

За його словами, досі в українських дітей справи у школі йшли "дуже по-різному", але відгуки шкіл були позитивними. "Дехто пропонував дітям адаптаційну програму за інтересами та з вивченням мови, але подекуди їх одразу інтегрували у навчальну роботу. Зараз є школи, де українські учні навчаються разом із нашими учнями, але є й школи, де вони навчаються в окремих класах чи в вечірню зміну, тому що вдень усі не вміщаються", – зазначив він.

Загалом у Таллінні навчається 1509 українських дітей.