- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Українці допомогли Польщі компенсувати відтік населення
До початку 2022 року до Польщі приїхало близько 2 мільйонів людей з інших країн. Орієнтовно стільки ж поляків емігрувало.
Демограф, професор Лодзького університету Пьотр Шукальський заявив, що до початку 2022 року до Польщі приїхало близько 2 мільйонів людей з інших країн. Орієнтовно стільки ж поляків емігрувало, пише ukrayina.pl.
За словами професора, оцінки Центрального статистичного управління, здійснені до початку війни в Україні, свідчать про те, що зараз за кордоном перебуває 2,3 мільйона поляків, з яких приблизно 1,7 мільйона живуть в еміграції принаймні рік. Також станом на 2021 рік до Польщі приїхало близько 1,3-1,5 мільйона українців, а також люди з інших країн. Ці дані засвідчують те, що імміграція (не лише з України) компенсувала відтік поляків.
За словами професора Шукальського, дані про міграцію (як зовнішню, так і внутрішню) мають низьку якість. Дослідники не можуть покладатися на них, оскільки знають: вони значно занижені. Більшість із тих, хто виїжджає за кордон, не виконують зобов'язання виписуватися, бо часто не знають, коли і чи повернуться звідти. Також частина людей нехтує цим, бо не хоче витрачати час на відвідування офісів.
Демограф нагадав, що мігранти — це переважно люди репродуктивного віку, які, залишаючи країну, також експортують свою здатність до дітонародження. Так, у Польщі останніми роками спостерігається бум народжуваності серед українців.
Так, наприклад, ще в 2015 році громадянки України тут народили 704 дитини. У 2021 році їх було вже 6560. Тобто, за шість років цифра зросла у дев’ять разів. Як зазначив професор Шукальський, у 2015 році 70% цих жінок вказували своїм постійним місцем проживання Польщу, тоді як через шість років цей відсоток становив 99,6%.
Останнім показником зворотної міграції є дані, нещодавно опубліковані Головним статистичним управлінням після останнього перепису населення. Вони свідчать про те, що у країні проживає велика кількість 5-15-річних людей, народжених за кордоном.
Досі серед поляків, які народилися за межами країни, переважали люди віком 70-80 років — переважно ті, хто народився перед Другою світовою війною на територіях, які після війни опинилися за межами польського кордону, наприклад, на східних територіях. Кількість людей віком від 30 до 60 років, які народилися в інших країнах, протягом багатьох років була незначною.
"Для мене це яскравий доказ зворотної міграції. Відсоток поляків, народжених за межами Польщі, становить приблизно 2 відсотки загалом", — каже професор Шукальський.