Українці у Німеччині все частіше скаржаться на трудову експлуатацію

“Класикою” є шахрайство із заробітною платою.

Українці у Німеччині все частіше скаржаться на трудову експлуатацію

Біженці та мігранти найчастіше стають жертвами трудової експлуатації у Німеччині. Головною причиною стає майже повне незнання законодавства. Найбільше таких постраждалих у Берліні саме серед українців, днями заявив сенатор з питань праці, соціальних питань та інтеграції Кансель Кізілтепе. 

Тисячі постраждалих та кримінальні справи

Понад 6 тис. консультацій з питань соціального, трудового та права на проживання для понад 4 тис. осіб зі 113 країн світу надали минулого року у Берлінському консультаційному центрі з питань міграції та належної роботи (BEMA). Від травня 2022 року тут запустили окремі консультації для українців і кількість запитів постійно зростає. Зараз щомісяця звертається близько 40 шукачів притулку з України. 

“Минулої осені ми чітко помітили, що українських біженців, які шукають роботу, стало більше. Очікуємо, що (кількість запитів на консультації з трудового права – ред.)  буде постійно зростати, а також значно збільшиться наступного року”, – говорить речник BEMA Йонас Айхгорн.

Частина з наданих минулого року консультацій стосувалася кримінальних злочинів, зокрема торгівлі людьми та трудової експлуатації. Нині відомство супроводжує дванадцять мігрантів, які є свідками у розслідуваннях Державного управління кримінальної поліції або митниці. 

Шахрайство із зарплатнею та вирахування “за житло”

За словами консультантів, “класикою” є шахрайство із заробітною платою. Частими є також необґрунтовані звільнення без попередження, робота без контракту, звільнення через хворобу та нехтування правом на відпустку. 

“Це типові галузі: кур’єрські послуги, прибирання, догляд, будівництво. Я маю багато випадків, пов’язаних із тимчасовою роботою”, – розповідає консультант, який опікується людьми з України. 

Інший поширений приклад – коли агенція з тимчасової зайнятості пропонує біженцям роботу із забезпеченням житлом. Щоправда, з їхньої заробітної плати щомісяця вираховують по кілька сотень євро під надуманими приводами. “Багато роботодавців вважають, що вони можуть робити все, що їм заманеться”, – говорить консультант.