Українці у Польщі більше не ходять у безплатні магазини

Магазини All4Smile, де українці могли "розраховуватися" усмішкою, закриваються.

Українці у Польщі більше не ходять у безплатні магазини

Магазини All4Smile, де українці могли "розраховуватися" усмішкою, закриваються у Польщі. Вони більше не потрібні біженцям, пише ukrayina.pl.

Засновник мережі Рафал Сонік каже, що вони більше неефективні. Українці стали більш самостійними. А така допомога може зачіпати їхню гідність.

"Проект дуже швидко згорнувся, бо виявилося, що людей, яким потрібні безкоштовні речі, стає все менше. Можна сказати, на щастя. Однак припускаю, що це трохи зачіпало їхню гідність. Крім того, це падіння інтересу слід пояснити тим, що у біженців з'явилися свої гроші і тепер вони можуть самостійно купити найнеобхідніше", – каже Рафал Сонік.

Наразі допомога Україні та українцям трансформувалася.

"Тепер гуманітарна допомога – це не величезні потоки чи ріки допомоги, а величезна кількість крихітних струмочків, які з’єднують нас майже з усією Україною", – описує Рафал Сонік.

Наприклад, співробітники його компанії отримують речі, які можуть самі переказати рідним та друзям в Україні. Крім того, додає Сонік, активізувалися люди, які раніше співпрацювали з Україною.

За його словами, великі фірми вже не збирають тонни матраців, спальних мішків чи їжі для України. Тепер їхня допомога більш "тиха", менш помітна громадськості, однак не менш витратна.