Українці в Нідерландах записуються у чергу на вивчення мови

Місць на курсах не вистачає.

Українці в Нідерландах записуються у чергу на вивчення мови

Українських біженців у Нідерландах, які хочуть вивчати нідерландську мову, часто вносять у списки очікування. Місць на курсах не вистачає.

На добровільне навчання зареєструвалися 43% біженців, повідомляє consultancy.nl.

Українці не мають інтеграційних зобов’язань в Нідерландах, вивчення мови є добровільним. Але дослідження компанії Berenschot на замовлення Міністерства освіти показало, що багато людей з України хотіли б вивчати нідерландську мову, але місць у закладах мовної освіти для дорослих не вистачає.

Агенція вивчила ситуацію у 82 муніципалітетах та 47 закладів мовної освіти. Виявилося, що мінімум 43% українців зареєструвалися на курси.

"Ми бачимо рух до сталого облаштування українських біженців: деякі з них думають про те, щоб залишитися тут на довше. Звичайно, потрібне хороше володіння нідерландською мовою, що допоможе знайти більш постійну роботу", – зазначила експерт Berenschot.

Уроки мови для українських біженців оплачують муніципалітети у закладах профтехосвіти. Багато з цих закладів повідомили, що існують довгі черги. Така сама ситуація і в кількох спеціальних мовних навчальних закладах.

Міністерство соціальних справ і зайнятості у цьому році виділило 15 млн євро для муніципалітетів, щоб забезпечити уроків мови для українців. Але експерти сумніваються, чи цього достатньо, щоб ліквідувати черги. Адже в Нідерландах також недостатньо викладачів мови для такої кількості біженців.

При цьому забезпечення мовних курсів для всіх охочих матиме перевагу для ринку праці. Нідерданди борються з дефіцитом кадрів. Але для більшості вакансій гарне володіння нідерландською мовою є суворою вимогою.

Наприклад, у другому кварталі 2023 року в охороні здоров’я було щонайменше 65 тисяч вакансій. Частину з них з часом могли б заповнити українці, які опанували мову.

Українські біженці також можуть бути направлені в інші сектори, щоб зменшити брак робочої сили. Наприклад, у сфері торгівлі було майже 90 тис. вакансій, у сфері послуг для бізнесу – понад 70 тис., у промисловості – приблизно 35 тис. вакансій.