Українці в Польщі можуть отримати фінансову допомогу від Fundacja Ukraina та Mercy Corps

Fundacja Ukraina та Mercy Corps запрошують українців, які отримали у Польщі тимчасовий прихисток від війни, зареєструватися на отримання фінансової допомоги. Перевірте, хто може претендувати на отримання виплат та як їх оформити.

Українці в Польщі можуть отримати фінансову допомогу від Fundacja Ukraina та Mercy Corps

Громадська організація Fundacja Ukraina та міжнародна гуманітарна місія Mercy Corps пропонують фінансову допомогу біженцям, які через війну в Україні виїхали до Польщі та потребують допомоги.

Хто може отримати фінансову допомогу від Fundacja Ukraina та Mercy Corps?

До участі в проєкті допомоги біженцям «Фінансова підтримка 2023» організатори запрошують вимушених воєнних мігрантів із України, які наразі перебувають у Польщі та потребують підтримки, але ще жодного разу не змогли отримати ніяких виплат, окрім наданих державою. Тобто претендувати на фінансову допомогу від Fundacja Ukraina та Mercy Corps можуть виключно ті українці, яким не вдалося отримати кошти від ООН, фінансової допомоги від IRC, виплат від The Lutheran World Federation тощо. Фінансова допомога від Fundacja Ukraina та Mercy Corps поширюється на такі категорії населення:

  • вагітні жінки;
  • мами з малими дітьми (віком до 1 року);
  • багатодітні мами (мають від 3 дітей та перебувають на території Польщі без чоловіка);
  • люди з інвалідністю 1 та 2 групи;
  • люди пенсійного віку (60+).

Зверніть увагу, до реєстрації на допомогу запрошуються передусім українці, які проживають на території Нижньої Силезії (воєводства Dolnośląskie). Вимогу проживання на території воєводства Dolnośląskiego організатори пояснюють необхідністю для учасників програми двічі приїжджати до Вроцлава. Перший раз потрібно буде приїхати для того, щоб надати необхідний пакет документів, а другий приїзд буде необхідний для того, аби ті, хто будуть затверджені до участі в програмі, отримали карту для виплат.

Як зареєструватися для отримання фінансової допомоги від Fundacja Ukraina та Mercy Corps?

Для того, щоб отримати фінансову допомогу від Fundacja Ukraina та Mercy Corps, ви маєте заповнити спеціальну реєстраційну анкету, у якій потрібно буде:

  • вказати електронну адресу;
  • підтвердити, що ви виїхали з України після 24 лютого 2022 року;
  • повідомити, чи проживаєте ви зараз на території Нижньої Сілезії (Województwo Dolnośląskie);
  • надати інформацію, чи ви раніше отримували фінансову допомогу від інших благодійних організацій або фондів;
  • вибрати з поданих варіантів, до якої соціальної групи ви належите;
  • надати згоду на обробку персональних даних в об’ємі, поданому в анкеті (це обов’язково потрібно для того, щоб ваші особові дані, надані в анкеті, могли бути використані для прийняття рішення щодо оформлення фінансової допомоги).

Зареєструватися на отримання фінансової допомоги за проєктом Fundacja Ukraina й Mercy Corps можна до 20 січня включно.

Яку фінансову допомогу отримають учасники проєкту?

Після закінчення терміну реєстрації анкет дані будуть ретельно перевірятися на достовірність поданої інформації та відповідність умовам участі в фінансовій програмі. Результати цього першого (із двох) етапу будуть відомі в період з 21 до 31 січня. Саме в цей період учасники, які допущені до подальшого розгляду, отримають лист на електронну пошту, в якому будуть повідомлені подальші кроки щодо участі в програмі.

Як уже вказувалося вище, на етапі подачі документів потенційним учасникам проєкту доведеться приїхати до Вроцлава особисто. Тим не менш, якщо за станом здоров’я особа, яка пройшла реєстрацію на програму, не може приїхати особисто, замість неї може приїхати близький родич. І тоді саме на нього буде оформлено карту з фінансовою допомогою від Fundacja Ukraina й Mercy Corps.

Особи, які успішно пройдуть ідентифікацію та будуть закваліфіковані до участі в проєкті, матимуть можливість протягом трьох місяців отримувати фінансову допомогу у розмірі 710 злотих. Заповнити реєстраційну анкету на участь у фінансовій програмі Fundacja Ukraina й Mercy Corps можна за посиланням.