Українців у Польщі массово позбавляють права на виплату 500+

Подібна ситуація з сімейним капіталом для українців - ZUS усе частіше позбавляє біженців цієї пільги.

Українців у Польщі массово позбавляють права на виплату 500+

Кожен п'ятий біженець, який отримав у Польщі право на 500+, вже його втратив. Подібна ситуація з сімейним капіталом для українців - ZUS усе частіше позбавляє біженців цієї пільги. Причина - виїзд з Польщі на понад 30 днів. ZUS ретельно перевіряє, де насправді проживають родини з України, які звернулися за цими пільгами, пише ukrayina.pl.

За останніми даними, з травня 2022 року по травень 2023 року, 440 тисяч українських біженців мали право на отримання допомоги 500+ у Польщі. Це значно менше, якщо порівнювати з даними травня цього року, коли ZUS повідомляв, що на виплату претендувало 700 тисяч українців.

Те, що кількість українців, які продовжують отримувати допомогу, скоротилася до 440 тисяч — результат масових перевірок ZUS.

"Ми призупинили виплату допомоги через те, що українці не перебувають у Польщі", - повідомляє прес-секретар ZUS Павел Жебровський.

Нагадаємо: необхідною умовою для отримання 500+ є фактичне проживання в Польщі одного з батьків або законного (або тимчасового) опікуна дитини до 18 років.

У червні – коли дуже велика група біженців повернулася додому в Україну, а кожен третій вирішив емігрувати до інших країн ЄС чи Канади – змінилися умови надання пільг. Згідно з новими правилами, ті, хто залишав Польщу на понад 30 днів – незалежно від того, куди вони прямували – автоматично втрачають право на допомогу на дитину.

Невдовзі після цього ZUS почав масово викликати біженців до відділків, даючи їм три дні, щоб з’явитися та пояснити, де вони живуть. Якщо люди не з’являлися в ZUS у встановлений термін, вони автоматично втрачали право на 500+.

"Управління соціального страхування продовжує перевіряти українців, які прибули до Польщі у зв’язку з військовими діями. Через це припиняються виплати сімейних допомог громадянам України", – визнає речник ZUS.

Він наголошує, що ці дії грунтуються на даних прикордонного реєстру, а також інформації від самих українців. Ще одне джерело — "інформація третіх осіб про виїзд громадянина України з Польщі".

Павел Жебровський також додає, що ZUS продовжує надсилати громадянам України виклики на перевірку для з’ясування ситуації.