Українські діти навчатимуться у Латвії латишською та українською мовами

У четвер, 14 липня, латвійський уряд визначив, що неповнолітні біженці з України мають навчатись у Латвії латишською мовою або за програмою навчання нацменшин.

Українські діти навчатимуться у Латвії латишською та українською мовами

У четвер, 14 липня, латвійський уряд визначив, що неповнолітні біженці з України мають навчатись у Латвії латишською мовою або за програмою навчання нацменшин, що реалізується українською мовою.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Навчання державною чи українською мовою буде забезпечено всім неповнолітнім українцям, починаючи з дошкільного віку.

На думку Кабінету міністрів, вищезазначені поправки до закону підтримуються для того, щоб неповнолітні громадяни України могли успішно інтегруватися до латвійської системи освіти та суспільства в цілому.

Уряд згоден з думкою, висловленою омбудсменом, про те, що дітям, які зазнали впливу військового конфлікту, особливо важливо забезпечити повернення до стабільного навчального процесу, оскільки почуття передбачуваності повсякденного життя та рутини допомагає дітям швидше одужати від травматичного досвіду, який вони зазнали. Проте водночас рання інтеграція неповнолітніх українців у латвійське суспільство, у тому числі забезпечення освіти держмовою, створює довгостроковий позитивний вплив на дитину, щоб вона успішно інтегрувалася не лише серед однолітків, а й у систему освіти, громадську та громадянську діяльність.

Розуміючи, що мовний бар'єр є однаково великою проблемою як у програмах освіти латиською мовою, так і у програмах освіти нацменшин, а також розуміючи мету забезпечити організацію якісного освітнього процесу українських біженців, уряд визначає, що в інтересах українських дітей здобувати освіту держмовою, одночасно надаючи інтенсивні заходи підтримки подолання лінгвістичних проблем.

За даними Державної системи інформації про освіту, станом на 11 липня 2022 року у латвійських навчальних закладах зареєстровано 3822 громадян України, у тому числі 1463 дитини зареєстровані за програмами освіти нацменшин, з них 377 дітей навчаються у дошкільних освітніх закладах, а 1086 українців 1-9 класів. У Ризькій українській середній школі навчається 121 дитина з України.