Українські діти підуть у Фінляндії до шкіл без нормального знання мови

Близько 600 українських дітей шкільного віку перейдуть із підготовчого навчання на загальне.

Українські діти підуть у Фінляндії до шкіл без нормального знання мови

Сотні українських дітей шкільного віку перейдуть у Фінляндії на загальне навчання цієї осені. У багатьох із них ще недостатній рівень знання фінської мови, пише yle.fi.

Українські діти, що втекли від війни, пройшли у Фінляндії рік підготовчого навчання, основний фокус якого був на вивченні фінської. Навчання не є обов'язковим, і в учнів накопичилося багато пропусків. Деякі українські діти пропустили до третини занять.

Восени багато хто з них перейде з підготовчого навчання до загального. Викладачі побоюються, що знання фінського у дітей є недостатнім для здійснення переходу.

– Не знаю, що з навчальної програми можна їм викладати, бо частина зовсім нічого не розуміє, – каже Ріітта Кайпіо-Віхмало, класний керівник зі школи Ямся. – Базові інструкції до дітей вдається донести, але загалом за інструкціями викладача вони часто не встигають навіть через рік.

Кайпіо-Віхмало працює класним керівником 20 років та викладала дітям іммігрантів також у роки попередньої хвилі біженців, 2015-2016.

– Цього разу, проте, дещо складніше. Фінська мова просто не засвоюється, а відвідуваність нестабільна. Дехто більше був відсутній, ніж був присутній, – міркує Кайпіо-Віхмало.

Як зазначає видання, багато дітей паралельно навчалися в українській школі та не встигали засвоїти весь матеріал. Також багато хто розраховує повернутися додому в Україну і не бачать необхідності всерйоз вчити фінську.

За інформацією Міністерства освіти, цієї осені понад 650 українських дітей здійснять перехід до основної школи.

Наразі у Фінляндії зареєстровано 900 українських дітей шкільного віку, які підпадають під закон про обов'язкову шкільну освіту.