- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Українські домашні працівниці у Польщі стикаються з порушенням свої прав
CASE та CARE International представили результати дослідження.
Українські жінки у Польщі, які допомагають у домах, часто зазнають дискримінації, зневажливого ставлення чи навіть насильства. Більшість з них мовчить про неправомірні дії роботодавця та залишаються далі на цій праці. CASE та CARE International представили рапорт про українок у Польщі.
Ще до початку повномасштабного вторгнення у Польщі працювало чимало українок. Вони виконували різну роботу, зокрема, й допомагали полякам по дому. За даними CASE та CARE International Poland, у Польщі зараз понад 100 тисяч мігранток та біженок опікуються польськими домівками. Багато з них не знають своїх прав, чим часто користуються роботодавці.
У звіті йдеться, що робота по дому в суспільстві сприймається як низькооцінена "жіноча робота", не розглядається як справжня робота чи професія і виконується в „інтимній сфері" – вдома у роботодавця.
Дослідження CASE та CARE International показало, що аж 61 відсоток жінок хоча б раз стикалися з нерівним ставленням.
Окрім цього, 52 відсотків респондентів зізналися, що хоча б раз були змушені працювати під час хвороби або після нещасного випадку. Українкам також відмовляли у перерві під час роботи або попросили виконувати свої обов’язки довше, ніж належало. Про такий досвід розповіло 46 відсотків опитаних. На жаль, 30 відсотків жінок також зазнавали фізичного чи психічного насильства з боку своїх роботодавців.
Як виникає з рапорту, більшість жінок не звертаються до поліції через правопорушення з боку роботодавців. Лише половина респондентів заявляють, що повідомили б про насильство в поліцію. Однією з причин, чому українки терплять погане ставлення до себе, є страх втратити роботу.
Українки, які проживають у Польщі, діляться своїми проблемами з іншими мігрантами чи біженцями. У дослідженні пише, що у більшості випадків вони намагаються уникати суперечок і регулюють свої професійні стосунки дипломатично. Іноді перед обличчям кризи деякі з них вирішують промовчати, в деяких випадках шукають альтернативну роботу.
Звіт також звертає увагу на те, що не всі жінки, які розпочинають роботу у польських домах, знають про свої права. Опитані українки не мали жодних знань про свої права, особливо в домашньому секторі.